Tomáš Plekanec a Lucie Šafářová prozradili, jaké plány mají do budoucna v oblasti výchovy dětí

Jeden z nejlepších hokejistů a známá česká tenistka jsou rodiči dvou dětí. Nyní prozradili, jak vychovávají své potomky a co plánují do budoucna.

Šafářová a Plekanec s kočárkem i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová jsou profesionální sportovci, kteří ale prozatím pověsili svou kariéru na hřebík. Mají spolu dvě malé děti, jejichž výchově se věnují naplno. Na svých sociálních sítích často zveřejňují fotografie ze svého soukromí a času stráveného společně jako rodina. Nyní prozradili, co plánují do budoucna a jak vidí svou kariéru, až jejich děti povyrostou.

Hokejista a tenistka tvoří dokonalý pár

Čtyřicetiletý Tomáš Plekanec je jeden z nejznámějších a nejúspěšnějších českých hokejistů. Více než 15 let hrál v NHL za tým Montreal Canadiens, což je pro český hokej obrovský úspěch. Pravidelně reprezentoval Českou republiku v národním týmu a ke konci své kariéry se vrátil do ČR, kde se upsal týmu Rytíři Kladno. Z prvního manželství se známou zpěvačkou Lucií Vondráčkovou, které bohužel skončilo rozvodem, má dva syny Matyáše a Adama. Poté zveřejnil vztah s Lucií Šafářovou.

Lucie Šafářová, nyní již bývalá česká tenistka hrající levou rukou, je nynější partnerkou Tomáše Plekance. Před Vánoci 2019 se jim narodila dcera Leontýna. V roce 2021 vstoupil tento zamilovaný pár do svazku manželského a o rok později se jim narodil syn Oliver. Sportovkyně má za sebou obrovské úspěchy a s tenisovou kariérou se loučila se slzami v očích. Tu definitivně ukončila květnovou čtyřhrou na French Open v roce 2019.

Vedou své děti ke sportu

Výchova dětí je pro tento pár prioritou. Plekanec i přes pracovní vytíženost věnuje dceři a synovi veškerý svůj volný čas. Chce je oba vést ke sportu, který je pro celou rodinu velmi důležitý. Jak sám řekl, doufá, že poté, co ukončí svou hokejovou kariéru, budou společně všichni hodně cestovat. Hokejista se snaží, aby i jeho děti měly ke sportu kladný vztah. Bere je na projížďky na kole a věří, že si Leontýnka i Oliver fyzickou aktivitu zamilují.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Tomáš Plekanec (@tomasplekanec)

Dvojnásobná maminka Lucie Šafářová však na rozdíl od svého manžela neplánuje návrat k profesionálnímu sportu. Tenisovou kariéru definitivně ukončila, protože skloubit dvě děti a tenis by bylo velice náročné. Měla by na ně málo času, musela by sama hodně cestovat, což je pro ni nepřijatelné. Doufá však, že jakmile děti trošku povyrostou, bude se stále angažovat ve sportovním prostředí. Ráda by předávala své zkušenosti dál.

Co si o jejich výchově ke sportu myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Zobrazit další články