Pes žil celý rok u dveří domu

Ne každý pes má štěstí na svého majitele. Právě toto byl hlavní důvod chování mazlíčka, který zcela nepochopitelně dlouhou dobu čekal u dveří.

                   

Naprostá většina psů žije v domácnostech, které ho milují. Spousta páníčků dovolí svým psím miláčkům spát s nimi v posteli, válet se na pohovce v obývacím pokoji, sdílejí spolu jídlo. Ale také psi, kteří žijí venku na dvoře, se nemají špatně.

iZdroj fotografie: PxHere.com
Pes, který se choval zvláštně

Mají teplé místo, kam se uchýlit v případě nepřízně počasí, páníček za nimi chodí a potěší je vřelými slovy a pohlazením. To vše je v pořádku. Existují ale bohužel páníčci, pro které se jejich pes stane zbytečným.

Dům změnil majitele

U jednoho domu žil chytrý a učenlivý pes – zřejmě kříženec německého ovčáka. Když ale dům změnil majitele, pes zůstal žít s nimi. Nejprve ho měli rádi, protože žil s nimi doma. Ale potom se jim narodilo miminko.

iZdroj fotografie: PxHere.com
Hlavní vinu nese majitel

Pro psa to bylo samozřejmě něco nového a chtěl nového obyvatele prozkoumat. Jenomže tehdy se noví páníčci zalekli, aby novorozenci neublížil. A vyhnali psa ven. 

Vyhnali psa na dvůr

Samotný život na dvoře není pro psa žádným trestem. Ovšem v okamžiku, kdy si jej páníčci přestanou všímat a obchází ho jako pytel odpadků, psí dušička začne strádat. Pes ale neměl kam jít, a tak zůstává u dveří domu, kde bydlel celý život. A tak plyne den za dnem, měsíc za měsícem.

Pes svou rodinu neopouští, pouze když si jde hledat jídlo ven na ulici. O nic kolem se nestará. Je to starý, zlomený pes. Poté však nastal bod zlomu.

Co když přece jen zavolají?

Jediné, co vyvolá zájem psa je otevření dveří: 

  • Co když ho páníčci přece jen zavolají?
  • Co když ho znovu přijmou mezi sebe?
iZdroj fotografie: PxHere.com

Pravdou ale je, že páníčci se jeho směrem bohužel ani nepodívají. A pokud ano, je to jen proto, že pes překáží a páníčci se ho snaží vyhnat na jiné místo. Každé zvíře nemusí žít v domě společně s lidmi. Spousta šťastných a spokojených psů bydlí pouze na dvoře. Ale za podmínky, že musí mít rodinu, která ho miluje.

iZdroj fotografie: PxHere.com
Rex si našel nový domov

V současné době už tento pes našel novou rodinu. Dostal jméno Rex a žije ve vesnici s paničkou, která ho má velice ráda. Snad už to tak zůstane!

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Zobrazit další články