Rodinný pes byl při loupežném přepadení domu ošklivě zraněn. I přes několik střelných zranění dokázal nemožné

Vlčák se stal hrdinou poté, co téměř obětoval vlastní život při obraně svého páníčka. Neuvěřitelný příběh, který dokazuje, že psi jsou těmi nejvěrnějšími lidskými společníky.

německý ovčák i Zdroj fotografie: Freepik
                   

16letý mladík přežil loupež ozbrojených zlodějů, kteří vtrhli do jeho domu. Nebýt jeho statečného psa, nejspíš by tento příběh nemohl vyprávět. Ten se totiž nevítaných hostů nezalekl a jako správný hlídač se je snažil z domu vyhnat. Umlčely ho až čtyři kulky, které na něj zloději vypálili. Nakonec se však stalo něco neuvěřitelného.

Odpolední lenošení se změnilo v horor

Javier Mercado je 16letý mladík, který se svou rodinou žije v Des Moines v USA. Milovaným členem rodiny je i německý ovčák Rex. Obzvláštní pouto má právě s Javierem a po společně prožitém traumatu, je ještě mnohem silnější. Z obyčejného dne, kdy Javier lenošil ve svém pokoji, se totiž stal doslova horor, když si dům vyhlédli dva ozbrojení lupiči. Rodina na facebookové stránce RexTheHeroDog líčí celou událost i její následky.

Toho dne byl Javier doma sám, jen s Rexem. Byl ve svém pokoji v prvním patře, když slyšel, jak na přední dveře někdo buší. Viděl, že to jsou dva neznámí muži a neměl v úmyslu jim jít otevřít. Pak z okna viděl, jak muži obchází dům k zadnímu vchodu a za chvíli už slyšel řinčení skla, jak prokopli skleněnou výplň u zadních dveří. Rex okamžitě vyběhl z pokoje a běžel dolů zadržet nevítané hosty. Javier jen zdola slyšel, jak jeden z lupičů říká: „Pes mě kousl, vezmi toho psa!“

zloděj iZdroj fotografie: Freepik
Ani zamčené dveře lupiče neodradily, rozbili sklo a pustili se do práce.

Javier neváhal, popadl svůj mobilní telefon a schoval se do skříně. Vytočil tísňovou linku a jen se modlil, aby policie přijela co nejdříve. Rexe mezitím lupiči zbili tak, že se sotva postavil na nohy. Poté, co prohlédli přízemí domu, vydali se do horního patra. „Když vešli do místnosti, kde se ve skříni schovával Javier, postavil se jim Rex s trochou síly, která v něm zbyla a vrhl se na ně,“ uvádí Today.

Nikdo nedoufal, že pes útok přežije

Věděl, že musí zabránit tomu, aby zloději Javiera ve skříni objevili. Opět na ně začal dorážet. Tentokrát však jeden ze zlodějů vytáhl zbraň a na dotírajícího psa čtyřikrát vystřelil. Ten zůstal bez známek života ležet na zemi, ale zloději se díky tomu nepodívali do skříně, ve které byl Javier schovaný, ačkoliv jiné místnosti obrátili vzhůru nohama. Když dorazila policie, byli už zloději pryč. Javier se však odvážil vylézt ze skříně až po hodině, kdy si byl jistý, že už mu nehrozí žádné nebezpečí.

Chudák pes žil celý život v řetězech. Jednoho dne konečně přišla záchrana a majitel byl potrestán (i když nepřiměřeně)

V tu dobu už byl pes na cestě k veterináři. Jedna z policistek jej naložila do auta a doufala, že se ho podaří zachránit. Zprvu to tak vůbec nevypadalo. Rex v sobě měl čtyři kulky, ale žádná z nich naštěstí nezasáhla životně důležitý orgán. Rex je nyní v komunitě považován za hrdinu. Veterinářům se jej povedlo zachránit a mnoho lidí přispělo rodině, aby mohla zaplatit vysoké účty za jeho léčbu.

I přes veškerou snahu policie se zatím pachatele nepodařilo dopadnout. Díky statečnému psu však tato loupež neskončila tragicky. A toto není zdaleka jediný případ, kdy pes zachránil život svému majiteli. Na Dámském Deníku jsme nedávno psali o sedmiletém chlapci, jemuž také zachránil život jeho pes. Opět se tak potvrdilo, že pes je opravdu nejlepším přítelem člověka. Pokud také máte doma pejska, myslete na to i ve chvíli, kdy provede nějakou lumpárnu, která se vám zrovna nelíbí.

Co říkáte na takovou psí oddanost?

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články