Tenhle dělá dojemné gesta na každého, kdo projde kolem jeho kóje. Sní o milujícím domově

Ve většině útulků je mnoho psů, kteří čekají na svůj nový domov. Ti nejroztomilejší si najdou novou rodinu vcelku rychle, a proto se tento pes naučil jednu dovednost.

pes s úsměvem i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

I přestože je v současné době mnoho útulků pro psy, stále se najde málo lidí, kteří by byli ochotní si zvíře odtud vzít a poskytnout mu nový domov. Několik členů naší redakce v minulosti navštívilo psí útulek a dovedli si z něj domů nového člena rodiny. Ve společnosti se však lidé obávají toho, že neznají minulost těchto zvířat, a proto si raději pořídí malé štěně odjinud. Dalším faktem je, že starší nebo dospělý pes není tak zajímavý a roztomilý. Tento pes z útulku se proto naučil něco, čím se stal výjimečným a nepřehlédnutelným mezi ostatními.

Proč si pořídit psa z útulku

Mnoho lidí chce v životě pejska, ale nedokáže se rozhodnout, zda jej pořídit od chovatele nebo z útulku. V případě, že by někdo zvažoval útulek, udělá dobrý skutek. Navíc se díky adopci uvolní místo pro další zvíře. Kromě toho, že si domů tato osoba přivede nového životního parťáka, tak si tento člověk může být jist, že podpořil boj proti množírnám. Jelikož je v útulcích hodně psů, jsou zde různé rasy. Nepochybně je tedy z čeho vybírat. Pokud by vás zajímalo, jakou má pes povahu, stačí se zeptat jeho ošetřovatele v útulku. Ti znají návyky, zlozvyky i vlastnosti daného zvířete.

Lidé chtějí hlavně štěňata

V momentě, kdy nějaký útulek zmíní, že má v nabídce k adopci i štěně, tak se ihned ozve několik lidí, kteří by se rádi stali jeho majiteli. Do pozadí se tak dostávají starší psi, kteří jsou na tomto místě už několik měsíců a někdy i let. Kvůli tomu, že lidé chtějí hlavně štěňata nebo jistá populární plemena, tak někteří starší psi nikdy nenajdou nový domov a v útulku žijí až do konce svého života. Protože byl v podobné situaci i tento malý černý pes, rozhodl se s tím něco udělat a naučil se něco, co ostatní neumí. Díky tomu zaujal každého a zvýšil popularitu útulku.

Pes, který se naučil usmívat

Na světě existují útulky, které při nedostatku míst uspávají psi, kteří jsou zde již dlouho. Z podobného místa zachránili pracovníci útulku 3 černá štěňata, která poté nabídli k adopci. Jedno z těchto štěňat si ale časem na novém místě uvědomilo, že okolo jeho klece lidé pouze projdou a ani si jej nevšimnou. Podle Mirror se jednalo o nejmenší štěně ze 3 sourozenců. Protože chtěl i on nový domov, naučil se usmívat. Jakmile svůj úsměv ukázal ošetřovatelům, okamžitě si jej začali fotit. Tyto fotografie se poté dostaly na internet a o psa byl ihned zájem.

štěně labradora iZdroj fotografie: Pixabay

Útulek se stal populární a zvedl se zájem o adopci

Na internet se kromě fotografie dostalo i video a podle News18 obletělo sociální sítě. Útulek poté začalo navštěvovat mnohem více lidí a zvýšil se i zájem o adopci. O podobném příběhu, v němž se útulek chystal uspat psychicky nemocného psa, protože už nebylo místo, jsme již dříve psali na Dámském Deníku. Pokud si lidé uvědomí, že pořízením psa z útulku udělají dobrý skutek a zachrání život, může se hodně zvířat dostat do nového domova a žít šťastnější život.

Proč by si podle vás měli lidé pořizovat pejska z útulku?

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články