Pár koupil zámek z 18. století a nestačili se divit, co našli!

Koupě nemovitosti je dnes něco zcela běžného. Tento pár ale nekoupil ani dům, ani byt, ale investoval do zámku. A byl překvapen, co zde objevili

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Zní to velmi romanticky a jako z pohádky, když má někdo příležitost koupit starý hrad. Jenže jakmile jdou stranou veškeré ideály a zasněné romantické představy, přichází na řadu realita. Staré stavby jen těžko splňují naše nároky na moderní bydlení. Mnoho věcí je v těchto budovách nedomyšlených či špatně fungujících kvůli tehdejšímu omezenému výběru materiálů a technologií. Když si tak koupíte starý zámek zhruba z 18. století může na vás čekat poměrně zajímavé překvapení, jako se to stalo tomuto páru. 

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Pár si splnil sen o vlastním zámku

Splněný sen o vlastním zámku

Splnit si sen o vlastním zámku, kde budete jako vážení panovníci žít ve všem možném luxusu, je skutečně naivní představou ve chvíli, kdy koupíte dobovou stavbu z 18. století. Pár, který si ve Francii koupil zámek přesně z tohohle období, byl velmi překvapen rozsahem nutné rekonstrukce a technickým stavem této okázalé nemovitosti. Cesta za splněním snu se tak najednou zdála téměř nereálná, protože proměnit tuto starou trosku v krásnou stavbu byl opravdu obrovský úkol. Možná dokonce i těžší než postavení nové a podobně velké stavby. O finančních nákladech ani nemluvě. 

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Koupě netradiční nemovitosti nemusí být výjimečná

Rekonstrukce nemovitosti s 94 pokoji

Zámek byl v žalostném stavu zvenčí i zevnitř, kde se celkem nacházelo zhruba 94 místností. Sídlo bývalé francouzské šlechty už tak dávno přišlo o svou slávu a překrásný vzhled, který panovníkům a šlechtě záviděli tehdejší běžní lidé. Podívejte se, jak se jim podařilo zámek předělat.

Naopak na nové majitele čekalo skutečně velké množství práce. Bylo potřeba připravit rekonstrukci, která zahrnovala spoustu materiálu, práce a hlavně nasazení. To by bez pořádné vášně a zapálení pro danou věc rozhodně nešlo. Před párem tam stojí velký úkol, který spočívá v napravení chyb předchozích majitelů, kteří nemovitost nechali akorát tak chátrat. Každá zachráněná a vkusně opravená historická stavba však má velkou hodnotu a hlavně kouzlo. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Zobrazit další články