Páníček se loučí se svým milovaným pitbulem se slzami v očích

Odchod milovaného čtyřnohého domácího mazlíčka je něco, s čím se nedokáže každý hned smířit. Stejně jako v tomto případě, kdy se muž musí rozloučit se svým milovaným pejskem.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Pes je od pradávna společníkem člověka a za tu dobu se mezi nimi vyvinulo jedinečné pouto. Pokud jste někdy psa měli a milovali ho, víte sami, jak dovede jen svou přítomností naplnit a prosvětlit i ten nejtěžší den.

Jsou to opravdoví členové rodiny, kteří v ní mají své nezastupitelné místo. Milují vzájemnou komunikaci s člověkem, společné aktivity i chvíle odpočinku. Jedinou nevýhodou psa je jeho poměrně krátký věk, což platí zejména u větších plemen.

iZdroj fotografie: Pixabay
Ztráta mazlíčka je velmi těžká

Trauma ze ztráty milovaného čtyřnohého přítele

Ačkoliv je smrt sice smutnou, ale přesto nedílnou součástí našeho života, celá řada majitelů psů se myšlenkám na odchod jejich mazlíčka brání a nepřipouštějí si ho. Někteří bojují zejména ve chvíli, kdy mají rozhodnout o ukončení jeho života v důsledku zhoršování jeho zdravotního stavu.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Vznikají velmi dojemné situace

Jistě, člověk se může opřít o odborný názor veterináře, ale přesto je jen na něm, aby dal svolení k uspání svého psa. Jakkoliv je takové rozhodnutí těžké, je nedílnou součásti odpovědného a láskyplného vztahu ke zvířeti, které je na něm závislé a které nyní již trpí.

i

Pro některé majitele je nepředstavitelné, že by okamžiku odchodu svého mazlíčka ze světa byli přítomni, jiní zase trvají na to, že s ním chtějí být až do samotného konce. Pro některé majitele je ztráta milovaného psa tak těžká, že už si nikdy žádného nepořídí. Většina však tento náročný životní moment překoná a nový pes časem opět zaplní prázdné místo doma i v srdci.

Video, které obletělo svět

Záběry, na kterých se smutný majitel loučí se svým čtrnáctiletým nemocným pitbulem, který byl jeho věrným společníkem, našlo odezvu u milionů diváků. Pes leží na stole ve veterinární ordinaci, pán ho drží v náručí a hladí ho a on po aplikované injekci pomalu usíná, tentokrát navždy.

i

Z komentářů, které jsou pod videem, je zřejmé, jak silný a traumatizující zážitek je být přítomen umírání svého psa, jakkoliv je toto rozhodnutí správné. Důvodem je to, jak jedineční jsou psi, kteří nám vstoupí do života, a to zejména pro svou

  • bezvýhradnou a nepodmíněnou lásku
  • schopnost vycítit, kdy je člověku těžko, a nabídnout svou útěšnou blízkost, a
  • ochotu přidat se k jakýmkoliv aktivitám i lenošení a schopnost vyvolávat úsměv a zahánět špatnou náladu.
i
Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Zobrazit další články