Na místě, kde zemřel jeho syn, nechával dlouhých 13 let svíčky. Jednoho dne se na onom místě objevilo dojemné překvapení

Když jejich dvaadvacetiletý syn zemřel, upnuli se k pomníčku na místě nehody. Ten se však po třinácti letech ocitl v ohrožení.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Tragická úmrtí zanechávají hluboké šrámy na rodinách pozůstalých. Jak se říká, člověk nikdy neví, co se stane. Příbuzní však obvykle mají snahu vytvořit vzpomínku na zesnulého či určitým způsobem uctít jeho památku. Každý si snad vybaví ručně vyrobené pomníčky s fotografiemi, svíčkami a květinami, které umísťují na místa nehod nejbližší zesnulých.

Existence pietního místa

To samé vytvořila rodina pro dvaadvacetiletého Raymonda Olsona. Zemřel během tragické dopravní nehody na jedné ze silnic v Kalifornii, jak píše stránka SomŽena. Jeho rodina vyrobila již zmíněný pomníček, který umístila na boční cestu. O památku bylo po dlouhých třináct let vzorně postaráno. Nikdy nikdo nezapomněl na výměnu květin a zapálení nových svíček.

Poté však přišel zásadní zlom, který ohrozil další existenci pietního místa. Ve zmíněné oblasti se objevila stavební společnost, do jejíž zakázky spadala právě silnice, kde byla umístěna památka. Rodina Olsonových tak na místě brzy objevila papírový vzkaz s kontaktními údaji, kam se měla nahlásit. Předpokládali to nejhorší – že ztratí své pietní místo, které pro ně tolik znamená.

Stavební společnost

Web Nastroy však uvádí úplně jiný vývoj událostí. Stavební společnost ubezpečila pozůstalé, že o svou památku nepřijdou. Vše zůstane při starém, vedení firmy pouze projevilo zájem o vytvoření speciální plakety, která by zapadla do celkové stavební úpravy dané oblasti. Výsledek je dokonale zrekonstruovaný a upravený. Olsonovi snad nemohou být s konečnou verzí spokojenější.

Památníček u silnice iZdroj fotografie: Depositphotos

S necitlivým chováním se setkala maminka po smrti své dcery, o níž jsme na DámskémDeníku také psali. Je proto velmi příjemné vnímat, že lidskost ještě úplně nevymizela. Co pro někoho neznamená nic, pro druhého může mít nevyčíslitelnou hodnotu. Na to není radno zapomínat a lidé by se k sobě měli chovat s respektem a pochopením. Každý, kdo se zrovna nachází uprostřed náročnějšího životního období, jistě ocení pomocnou ruku od přítele, který jej nebude žádným způsobem soudit.

Jak si své zesnulé připomínáte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články