Je jí 51 let, i přes to dokázala porodit zdravá trojčata. Namísto radosti se setkala s odsuzování ze strany okolí

Když se žena dozví, že je těhotná, je to pro ni skvělá zpráva, ze které má radost. Tuto ženu však lidé místo gratulací začali odsuzovat a ona to nesla velmi těžce.

Břicho těhotné ženy i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každý člověk by si měl žít život podle svého a také by se příliš neměl ohlížet na názory ostatních. Velice často se ve společnosti zmiňuje, že by se měl každý starat hlavně sám o sebe. To však ve skutečnosti příliš neplatí, protože lidé se rádi pletou do života ostatních lidí a umí radit lépe než odborníci. Stejně tomu bylo i u této ženy, která ve věku 51 let zjistila, že čeká trojčata. Když to lidé zjistili, začali jí odsuzovat.

Ženy někdy čekají na těhotenství dlouho

Když se lidé rozhodnou, že by rádi měli miminko, většinou je to v mladém věku. Většina lidí se rozhodne pro dítě až v momentě, kdy mají vlastní bydlení, žijí spolu nějakou dobu a jsou také finančně zajištění. Občas se ale ani mladým lidem nepodaří otěhotnět ihned a jejich snaha o miminko mnohdy trvá i několik let. Někteří lidé však nemají tu možnost, mít dítě v mladém věku, a proto se rozhodnou i ve vyšším věku, že si pořídí miminko.

Rizika těhotenství ve vyšším věku

Ženám se obecně doporučuje, aby měly miminko ve věku od 18 do 40 let. Je to dáno tím, že po 40. roce se zvyšuje riziko předčasného porodu nebo potratu. Po tomto roce se také zvyšuje riziko zdravotních potíží a komplikací jak pro maminku, tak pro miminko. Dítě počaté ve vyšším věku tak může mít například vrozenou vadu nebo jiné onemocnění či handicap, se kterým by se jeho rodiče nejspíše museli smířit nebo přistoupit k potratu.

Žena otěhotněla ve vyšším věku

U některých žen se stane, že v mládí nemají možnost mít dítě, jelikož nemají partnera nebo stabilní zázemí a možnost se jim naskytne až v pozdějším věku. Této ženě se podařilo otěhotnět ve věku 50 let. Když byla u lékaře, zjistila, že nečeká pouze 1 miminko, ale rovnou trojčata. Tato zpráva byla pro ženu šokující, ale měla z toho velkou radost. Velice ji však trápilo, že od všech lidí i od lékařů slyšela o tom, že mít dítě ve vyšším věku, je velmi rizikové.

Těhotná žena na gauči iZdroj fotografie: Depositphotos

Lidé měli negativní komentáře

Podle lékařů byla žene ve skvělém zdravotním stavu, a právě díky tomu se jí nejspíše podařilo otěhotnět i ve věku, který není příliš vhodný pro to, aby žena měla dítě. Její okolí však na zprávu o těhotenství reagovalo vcelku negativně. Lidé ženě doporučovali potrat a strašili ji tím, že se jí děti mohou narodit postižené nebo nějak nemocné. I přes všechny negativní komentáře zůstala žena silná a děti odnosila až do porodu.

Během těhotenství byla pečlivě sledována lékaři a chodila na všechny prohlídky i kontroly, aby měla jistotu, že je vše v pořádku. Po porodu bylo zjištěno, že trojčata jsou zcela zdravá a žádné komplikace, kterými ženu okolí strašilo, nenastaly. Žena sama přiznala, že období těhotenství nebylo nejjednodušší, ale svého rozhodnutí, trojčata si nechat, doposud nelituje.

Jak by podle vás měla tato žena reagovat na negativní komentáře?

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články