Originální ozdoba vchodových dveří, krásný věnec z vrbových kočiček

Kočičky rostou téměř na každém rohu. A ne vždy je musíte dávat jenom do vázy. Naučíme vás jednoduchý postup, jak si zhotovit stylový věnec na dveře.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Vánoční výzdoba je pryč a na jarní dekorace je ještě brzy. Který styl dekorací zvolit na zimní čas, zejména v lednu a v únoru? Pro vaše vchodové dveře se bude náramně hodit věnec uvázaný z vrbového proutí. Rozkvetlé něžné květy v bílé barvě budou krásnou ozdobou.

Nemáte žádný originální tip na interiérovou dekoraci nebo nevíte, jakou ozdobu zvolit na vchodové dveře? Obzvlášť v zimním čase, ve chvíli, kdy uklidíte vánoční výzdobu, je těžké rozhodování nad dekoracemi. Tento věnec bude zaručeně originální dekorací vašich vchodových dveří a inspiruje vás i k dalším dekoracím i do domova.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Výroba jarní dekorace je snadná

Pro výrobu věnce budete potřebovat:

  • asi 50 vrbových větví dlouhých 120 cm
  • zahradnické nůžky
  • drát na aranžování květin
  • několik malých vrbových větviček s květy
iZdroj fotografie: Pixabay.com
Použijte kočičky jako základ věnce

Příprava je snadná, ale chce to trochu zručnosti

Pro začátek si musíte připravit pevný věnec uvázaný z dlouhého vrbového proutí. Pokud se vám nedaří připravit pevný základ, můžete si koupit ten klasický z bílého polystyrenu a omotat ho proutím tak, aby bílá umělotina nebyla vidět.

iNejprve si je potřeba připravit větvičky

Uchopte vždy svazek šesti až osmi malých větviček s květy známými pod jménem kočičky a připevněte je k věnci drátem vhodným pro aranžování. Takto postupujte i s ostatními svazky do tvaru vějíře podél základny věnce. Vytvoříte tím nádherný věnec na všechny strany. Čím více svazků budete dávat blíž k sobě, tím krásnější a košatější věnec na vašich vchodových dveřích bude.

iTeď můžete začít s omotáváním

Originální věnec s něžnými květy

Originální věnec pak upevněte vázacím drátem na hřebíček či háček ve vchodových dveřích. Krásně ozdobí váš vchod za zimního období nejen díky přírodnímu prvku a hnědému dekoru, ale také díky něžným a plstnatým květům ve sněhobílé barvě.

iNejkrásnější dveře v okolí

Pokud se vám bude výroba dařit, můžete jeden připravit i pro svou maminku či kamarádku, jistě jim takovou nádhernou dekorací také uděláte velkou radost.

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Zobrazit další články