Oloupané brambory dokážou povolit těsné boty a odebrat trvalý zápach

Brambory zná každý jako levnou a variabilní přílohu nejenom k masu. Jsou ale i další zajímavé možnosti využití brambor, zkuste je třeba dát do svých bot.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Brambory oloupejte a vložte do bot. Že to zní bláznivě? Po několika hodinách budete překvapeni, že tento trik opravdu funguje. Ukázalo se, že díky této metodě ušetříte čas i peníze za návštěvu ševce.

Brambory pomohou povolit těsné boty

Jestliže máte boty z přírodní kůže nebo semiše a tlačí váš, tento jednoduchý trik vám pomůže k tomu, abyste mohli boty pohodlně nosit. Domácí opravné prostředky fungují leckdy lépe, než rady odborníků. Problém příliš malých bot je častý, zejména u lidí, kteří neznají přesnou velikost svého chodidla.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Brambory lze využít i jinde než v kuchyi

Proto je dobré znát tuto metodu s oloupanými bramborami, která je účinná a hlavně levná. Než tedy zamíříte k dobrému ševci, zkuste tento trik, protože díky němu si vaše nové boty přizpůsobíte přesně na vaši nohu. Švec boty může rozbít boty speciálním kopytem, ale proč utrácet peníze za věci, které si můžete udělat snadno doma?

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Zkuste dát bramboru do boty

Stačí pouze oloupat brambory velké tak, aby se vešly na místo prstů v botě. Brambory oloupejte, upravte do správného tvaru a nechte v botách přes noc.

Šťáva, která se uvolní z této zeleniny, dokonale zjemní tuhou látku a usnadní její roztažení.

Kromě toho se zbavíte také zápachu z bot

Brambory také zajistí, že vám boty nebudou zapáchat. Můžete si z nich vyrobit také domácí deodorant. Ráno si boty obujete a noste je alespoň několik hodin, aby byl účinek zachovaný. Díky této metodě si boty můžete zvětšit až o polovinu velikost, což je přesně tolik, kolik by byl schopný udělat i obuvník.

iZdroj fotografie: PxHere
Odstranění zápachu z bot

Na jaké typy bot můžete brambory použít? Ne všechny boty mohou být tímto způsobem ošetřené. Určitě brambory nepoužívejte na plátěné boty, protože šťáva z brambor se nasaje do látky. Přírodní kůže a semiš přirozeně změknou, stačí si poté otřít prsty vlhkým hadříkem a je hotovo.

Další metodou jsou namočené noviny

Mezi známější možná patří mokré noviny, které můžete také vložit do malých bot a měly by se přirozeně roztáhnout. Tato metoda se ale nesmí kvůli tiskařské černi používat u světle zbarvených látek, protože by se mohly obarvit. Takové domácí opravné prostředky opravdu fungují. Jedná se o triky, které byly známé už pro naše babičky.

iZdroj fotografie: PxHere.com
Namočte staré noviny

Chemické způsoby jsou postupně zapomenuty hlavně kvůli znečištění životního prostředí a také jsou mnohdy příliš drahé. Postupem času se většina z nás vrací k přirozeným řešením pro domácnost.

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Starý chleba najde uplatnění při smažení i vaření vývaru. Přišla na to kdysi jedna moudrá hospodyňka
Události247.cz
Události247.cz
Falešná rakovina nebo pomoc lidem v tíživé situaci: Podvodníci lákají z lidí peníze přes sociální sítě
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jaká je ideální teplota v bytě a proč: Zdraví dospělí by neměli jít pod dvacet, senioři a nemocní po 18 °C
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co když se střetnou moderní tanky T-90M a Leopard 2: Stroje Ukrajiny jsou rychlejší, ale ruští vojáci mají lepší dovednosti