Odvážný muž neváhal riskovat vlastní život, aby zachránil pejska. Za své činy si zaslouží velký obdiv

Někdy se v nesnázích mohou ocitnout nejen samotní lidé, ale také zvířata. Tento pes měl veliké štěstí, že měl na blízku odvážného rybáře.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Některá zvířata se mohou dostat do nesnází, aniž by takový úmysl měla. Vše je někdy dílem obrovské náhody. Ta však dokáže nadělat neplechu, která může být pro zvířata osudná. Spousta členů naší redakce patří mezi hrdé majitele domácích mazlíčků a za nic na světě by je nevyměnili. Vřelý vztah ke zvířatům má pravděpodobně i tento rybář. Ten se totiž rozhodl riskovat svůj vlastní život kvůli tomu, aby se pokusil zachránit pejska v ohrožení života.

Rybář nemůže být každý

Hodně lidí v ČR má za svého koníčka rybolov. Je to zajímavý způsob relaxace, při němž je možné si vyčistit hlavu a přijít na jiné myšlenky. Na ryby však nemůže jít každý, kdo na tuto kratochvíli zrovna dostane náladu. Je důležité projít několika procesy a po jejich úspěšném absolvování vám bude vydáno povolení, jak píše na svých stránkách Český rybářský svaz. Chytat ryby bez tohoto povolení je trestné a mohla by vám za to hrozit například pokuta. Ale rybář, který riskoval život kvůli záchraně psa, byl profesionál.

Muž spatřil psa na ledové kře

Muž pracuje na rybářské lodi společně se svými kolegy. Ta kotví a jezdí na lov převážně do ledových vod Ochotského moře, kde teplota vody klesá pod bod mrazu. Na tomto moři občas kvůli mrazu uvíznou i celé lodě, jak píší Lidovky. Není to tedy vždy úplně pohodlné povolání, do kterého by se každý hrnul. Pro tohoto muže však jde o každodenní způsob obživy, který jej naplňuje. Jednoho dne ve vodě spatřil cosi zvláštního, co plavalo na ledové kře. Když se podíval o něco pozorněji, podařilo se mu identifikovat psa.

Moře v ledovcové oblasti iZdroj fotografie: Pixabay
Jak se pes ocitl na ledové kře v moři, zůstává záhadou

Rybář pro psa skočil

Odvážný rybář neváhal ani minutu a rozhodl se jednat. Psovi totiž při pádu do vody hrozilo buď utonutí, nebo minimálně silné podchlazení. Rybář tedy skočil do mrazivě ledové vody a plaval směrem ke zvířeti. Byl jasně rozhodnutý toto zvíře zachránit. Jeho kolegové se mu v tom snažili pomoci, protože se jednalo o velmi odvážné, ale nebezpečné gesto. Na rybáři nicméně bylo vidět, že oplývá láskou ke zvířatům, a nebylo mu lhostejné to, v jaké situaci se pes ocitl.

Záchrana zvířete byla úspěšná

Řadě lidí nejsou lhostejná zvířata, která se ocitnou ve svízelné situaci. O jednom takovém příběhu jsme vám psali na DámskémDeníku. Tehdy dobrovolníci pomohli psovi, který měl srst silně slepenou v dredy. Tentokrát však bylo zapotřebí opravdu hrdinského a odvážného činu, protože to bylo životu a zdraví nebezpečné. Vše nakonec dobře dopadlo a pejska se podařilo vysvobodit. Jediné, co zůstává záhadou, je to, jak se pes na moře vůbec dostal a jak se mu podařilo skončit v takové situaci.

Jaké gesto jste pro cizí zvíře naposledy udělali vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články