Neuvěřitelný příklad mimořádného vztahu člověka a dospělé lvice. Dokonce ho pustila ke svým potomkům

Lidé a zvířata k sobě obecně mají blízko a lidé si řadu z nich postupně domestikovali. Jsme tak zvyklí mít po boku zejména psy a kočky, ale jsou i lidé, kteří mají blízký vztah i s nebezpečnými šelmami.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Kevin Richardson žije celý život v Jižní Africe, kde se i narodil, a od mládí jej přitahovala pestrá a divoká jihoafrická fauna. Protože chtěl o zvířatech vědět maximum, studoval zoologii a po nějakém čase se soustředil zejména na studium savců. Nejvíce mu učarovali lvi, protože měl možnost starat se o malá osiřelá lvíčata a poznat tak tyto podivuhodné kočkovité šelmy zblízka. Postupně získal zaměstnání, která mu umožňovala podílet se na záchraně šelem a zúročovat tam své znalosti a získávat řadu cenných zkušeností.

iMůže mít lev za přítele člověka? V některých případech ano

Z koníčka životní poslání

Protože si Kevin uvědomoval, že šelmy začínají patřit k ohroženým druhům, chtěl co nejvíce přispět k tomu, aby se změnil pohled laiků na jejich potřeby a zvýšila se jejich ochrana. Pokud jde například o lvy, v Africe se v současné době vyskytují na pouhé pětině svého původního teritoria a Kevin s ostatními odborníky se obávají, že pokud se nepodaří zastavit dosavadní tempo úbytku jejich populace, za 20 let již nebudou volně žijící lvi existovat. Založil tedy záchrannou stanici, která leží v jednom z jihoafrických národních parků, kde poskytuje ochranu a péči nejen lvům, ale také černým levhartům a hyenám. Se zvířaty má specifický blízký vztah, který však není založen na klasickém ochočení, ale spíše na respektu, lásce a budování důvěry. 

iLev bývá obávaným zvířetem. Ne však vždy

Příběh lvice

Mnoho uživatelů internetu, kteří se o zvířata také zajímají, znají Kevinův příběh a také četná videa, na nichž ukazuje svůj mimořádný vztah ke zvířatům. Vždy však také upozorňuje na to, že by to lidé neměli sami zkoušet, protože on má nejen patřičné vzdělání, ale divoká zvířata, o která se stará, dobře zná a má je v péči od mláďat.

Jedním z videí, která obletěla svět, byl snímek, na němž Kevin sedí přímo v ubikaci lvice, která se snaží být mu co nejblíž, mazlí se s ním a lehá si na něj. Návštěva Kevina u ní však nebyla náhodná, protože se jednalo o mámu, které se před nedávnem narodila tři mláďata a Kevin chodil kontrolovat, zda jsou v pořádku.

iPříběh lvice a muže je neuvěřitelný

Nijak do její výchovy nezasahoval a nechal lvici, ať mu lvíčata sama představí. Díky dlouholeté důvěře si mohl brzy brát mláďata na klín, aniž by matka vykazovala jakoukoli stresovou reakci, což právě video ukazuje. Lvice naopak leží vedle něj a věnuje se údržbě své srsti, a to lvíčata nemají ještě ani týden. Video končí tím, jak Kevin a lvice usínají s hlavami u sebe.

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Zobrazit další články