Nepodceňujte své sny. Mohou vás varovat před nebezpečím

Sny jsou často odrazem vašeho podvědomí a reálných situací, kterým je potřeba čelit. Nepodceňujete jejich význam a vezměte si z nich ponaučení.

žena v poli i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Sny nejsou jen náhodnými obrazy odehrávajícími se ve vaší mysli, když spíte. Často naznačují, jak se cítíte, na co myslíte a odrážejí stav vašeho podvědomí. Jakmile zjistíte hlubší význam svých snů, můžete lépe pochopit vaši osobnost a uvědomit si, po čem ve skutečnosti toužíte a co prožíváte. Toto jsou běžně se vyskytující sny a jejich výklad.

Pád z velké výšky

Asi nejčastějším snem, který se v různých intervalech může opakovat, je sen o pádu z velké výšky. Zřejmě už jste slyšeli o mýtu, že jakmile dopadnete na zem, ve skutečnosti zemřete. Ale nemějte obavy, je to nesmysl, jak se můžete dočíst na webu VeryWellMind. Sen o pádu znamená, že je ve vašem životě něco špatně, něco není tak, jak by mělo být, a je na vás, abyste se zamysleli a v některých oblastech svého života udělali radikální změnu. Pád je v podstatě symbolem strachu v reálném životě. Bojíte se určitého selhání. Teď už jen zjistit v čem.

Někdo vás pronásleduje

Další častý sen. Zdá se vám, že vás někdo pronásleduje a vy prožíváte tak intenzivní pocit strachu, až se sami vzbudíte? Vypadá to, že se v životě neustále něčemu vyhýbáte, nestavíte se vlastním obavám čelem, ale utíkáte před nimi. Také záleží, kdo vás ve snu pronásleduje. Je to zvíře, člověk, muž, nebo žena? Pokud je to osoba opačného pohlaví, můžete se bát otevřít citům druhé osoby, zvíře zase znamená skrytý hněv, tajemná postava může být znamením, že si v sobě nesete trauma z minulosti.

Hrozí vám utonutí

Web WorlOfDreams uvádí, že sny, kde se topíte, symbolizují emocionální krizi nebo ztrátu kontroly nad svou vlastní osobou. Někdy však, stejně jako v předchozím případě, mohou naznačovat trauma z dětství nebo strach z vodních katastrof.

topící se žena iZdroj fotografie: Freepik

Chodíte na veřejnosti bez oblečení

Tyto trapné sny nejsou nic neobvyklého. Sny o nahotě na veřejnosti, například ve škole nebo v práci, jsou známkou toho, že se bojíte odhalit své nedostatky. Je také možné, že se v určitých životních situacích často přetvařujete a bojíte se odkrýt svou pravou tvář ze strachu, že vás okolí nebude mít rádo takové, jací ve skutečnosti jste.

Sny o smrti a zemřelých

Obrazy přinášející smrt mohou být zvláště znepokojující, zejména pokud v nich zemře vaše blízká osoba. Takové sny odrážejí vaši úzkost nebo varují před ztrátami, ať už emocionálními, nebo fyzickými, které vás v krátké době čekají, o čemž jsme již psali na našem webu DámskýDeník. Můžete je však považovat i za možnost uvědomit si hodnotu života a potřebu chránit své milované.

spící žena iZdroj fotografie: Depositphotos

Mně se dokonce jednou zdálo, že se topím a zároveň jsem zachráněna od neznámé osoby, jež mě vytáhla na břeh, kde jsem najednou stála nahá před davy lidí, kteří pozorovali mou záchranu. Někdy se vám tedy mohou zdát kombinace různých snů, což značí, že ve vašem životě čelíte vícero důležitým situacím, které je potřeba řešit. Nyní už vím, jak se svými sny naložit.

Jaké sny se vám zdají nejčastěji?

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Radka Dobešová

Zobrazit další články