Nenechte líbat svoje dítě cizími lidi, varuje maminka

Polibky cizím dětem je něco, co je velmi rizikové. Málokterý rodič si uvědomuje, že když dá jejich dítěti někdo obyčejnou pusu, může ho ohrozit na zdraví

i Zdroj obrázku: Pixabay
                   

Mladá maminka z Grimsby v severním Lincolshire se o svoje utrpení podělila na sociálních sítích. Naléhá na rodiče, aby nikomu nedovolili líbat jejich děti. Právě to její kvůli jednomu polibku skončilo v nemocnici s vyrážkou, která ho ohrožovala na životě.

Pokaždé, když mále dítě vidí mámu, chce pusu

Malým dětem se těžko vysvětluje, že cizí lidé, i když jsou hodní a milí, by se neměli objímat ani pusinkovat. Maminky jsou pro ně nejúžasnější osoby na světě, a každé dítě chce svou matku objímat nebo políbit, kdykoliv ji vidí.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Líbat cizí děti je riziko

Naše chování malé děti hodně ovlivňuje, i když to na první pohled nemusí být jasné. Dávejte si pozor, kdo kolem vašeho dítěte chodí, sahá na něj a líbá ho. Malý Cohen skončil v nemocnici poté, co ho políbila osoba, která trpěla virem herpes.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Opar jako velký problém

Cohehův imunitní systém ale byl příliš slabý na to, aby s virem bojoval, a tak vyrážka pokryla celé jeho tělo. Opravdu vás všechny varuji před následujícím problémem.

Nikdy nelíbejte ostatní, pokud máte opar

Opar může být pro děti velmi nebezpečný a maminka upozorňuje všechny, aby si dávali pozor, jestli ho nemají, pokud chtějí někoho políbit.

i

Pro lidi se slabší imunitou mohou být život ohrožující. Cohen se naštěstí po několika dnech vrátil z nemocnice domů, ale jeho maminka popisuje, že už podobnou situaci nikdy zažít nechce.

i

V raném stádiu ale nepoznáte, jestli opar vůbec máte. Přitom sama maminka Boswellová uvedla, že svého syna denně líbala na rty. Tato zkušenost ji otevřela oči.

i

Pokud se podíváte, čím si její malý syn prošel, pochopíte, jak důležitá je tato informace. Maminka nechtěla sdílet fotografie svého syna, protože ne každý pohled na ně zvládne.

i

Je ale důležité, aby se o problému vědělo i s jeho důsledky.

i

Než vezmete miminko do ruky, umyjte si vždy pečlivě ruce. Nikdy ho nelíbejte na ústa. Děti mají slabý imunitní systém, který se jim s věkem sice zlepšuje, ale i tak je zbytečné vystavovat je nebezpečí onemocnění.

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Zobrazit další články