Šestiletá holčička přišla v letadle o svůj první zub. Reakce pilota po přistání překvapila naprosto každého

Pro malou slečnu představovala ztráta zoubku velké neštěstí. Celou situaci však zachránil ohleduplný pilot.

vypadlý zub v dětské ruce i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Kdo by neslyšel o bájné bytosti, která sbírá vypadlé zoubky malých dětí a na oplátku nechává pod polštářem něco sladkého? Osoba zoubkové víly je známá především v anglicky mluvících zemích. Přesto se tato tradice dostává do Česka stejně jako například Halloween nebo další pro Čechy netypické zvyklosti. Má především ulehčit dětské trápení. Někdy se však celá situace může lehce zvrtnout.

Výměnný obchod

Bájná zoubková víla se v noci plíží do dětských pokojíčků, tak aby dané dítko nevzbudila, ale zároveň uskutečnila důležitý výměnný obchod. Zoubek za drobné mince nebo sladkosti. Někteří rodiče jejích služeb využívají pouze u prvního vypadlého zoubku. Další děti odměňují také za další mléčné zuby. Pro děti je ztráta zubu a s ním spojené jemné krvácení nepříjemnou záležitostí.

Najednou cítí nezvyklý tlak a novou mezeru v ústech. Vidina nové hračky, sladké odměny, nebo malého penízku ji však celou situaci zpříjemní, zvlášť když je doplněna o existenci speciální víly. Jenomže ne všechny děti ztratí svůj první zoubek zrovna večer před spaním. To byl případ také šestileté Leny, která se svou maminkou zrovna letěla napříč Spojenými státy americkými.

Dopis pro zubní vílu

Jelikož byl let dlouhý a pro malou slečnu velmi nezáživný, tak asi na hodinu usnula. Když se vzbudila, uvědomila si, že něco postrádá. Byl to zoubek. Lena si okamžitě vzpomněla na zoubkovou vílu a odměnu, kterou nechává dětem pod polštářem. Prvotní nadšení odeznělo, když nemohla zoubek nikde najít. S hledáním jí dokonce pomohla její maminka, ale všechny pokusy skončily neúspěchem.

O nešťastné ztrátě malé slečny se dozvěděl také kapitán letadla Josh Duchow. Rozhodl se, že udělá vše pro to, aby Leně nezkazil důležitou chvíli. Vytvořil dopis pro zoubkovou vílu, který si měla fiktivní osoba převzít místo ztraceného zubu. Lena i její maminka byly nadšené. Doma poté dostala pokračování své oblíbené knihy. Kapitán Josh tak zachránil celou situaci a dětskou dušičku.

Jak jste prožívali ztrátu zubů vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články