Nečekaný odchod všemi zbožňovaného zpěváka všechny zaskočil. Hold mu vzdala i Helena Vondráčková

Přestože od náhlého úmrtí vynikajícího hudebníka uplyne zanedlouho už rok, kamarádi i kolegové z branže stále nemohou uvěřit tomu, že už tady není.

Zpěvák a klávesista Vašo Patejdl i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Náhlý odchod populárního hudebníka a zakladatele kultovní kapely Elán Vaša Patejdla (†68) přišel loni v létě jako blesk z čistého nebe. Oblíbený zpěvák a skladatel zemřel nečekaně a velmi rychle. Pouhé dva týdny poté, co se od lékařů dozvěděl krutou diagnózu, že trpí zhoubným nádorovým onemocněním slinivky břišní, odešel do hudebního nebe. Pro jeho fanoušky i kolegy z branže to byl šok, ze kterého se nemohou vzpamatovat.

Odešla osobnost i obrovský kamarád

Do poslední chvíle totiž hudebník vystupoval. O to víc jeho skon všechny zaskočil. Objevil se třeba na podiu tři týdny před smrtí po boku zpěváka Petera Nagyho, se kterým se společně vyfotili. Toto je poslední foto ze šatny s tebou, kamaráde a obdivovaný kolego… Vašo, je mi smutno,“ napsal interpret písniček Profesor Indigo, Kristýnka iba spí, Sme svoji nebo Chráň svoje bláznovstvá na svém instagramovém profilu.

Zpěvák a klávesista Vašo Patejdl

Pestrý život Vaša Patejdla (†68): Roky udržoval 2 vztahy najednou. Milenku si nakonec vzal ve Vatikánu

Náhlým odchodem hudebníka je zdrcená i legendární zpěvačka Helena Vondráčková, která se s ním viděla nedlouho před jeho smrtí v Přerově. „Nechtěla jsem uvěřit tomu, co se to přihodilo… Měla jsem Vaša velmi ráda, často jsme spolupracovali. Napsal mi spoustu krásných písní. Byl producentem mého samostatného alba, pravidelně jsem si ho zvala na své koncerty. Obrovský kamarád, veliká osobnost. Je mi smutno,“ cituje Vondráčkovou Blesk.

Byl skladatel megahitů světové úrovně

Dojemně na slovenského hitmakera vzpomíná i lídr ikonické skupiny Olympic Petr Janda. „Byl to strašně slušný kluk. Jezdili jsme spolu na tenisové soustředění, kromě toho se tam hrála i muzika. On vždycky vytáhl piano, já kytaru a zahráli jsme si spolu. Měl jsem ho rád,“ řekl ve vysílání televize CNNPrimaNews. „Byl velmi jemný člověk s něžným humorem. Byl nesmírně skromný, pracovitý a oblíbený mezi kolegy,“ uvedla herečka Sabina Laurinová, která si zahrála v jeho muzikálu Jack Rozparovač.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Peter NAGY 🎸🎸🎸 Official (@peternagy_music)

Kultovní kapela, kterou ve čtrnácti letech spoluzakládal, plánovala comeback mimo jiné u příležitosti 70. narozenin Patejdla. Velkolepé show se už nedočkal. „Byl mimořádný a vzácný člověk, náš celoživotní přítel, výjimečný a geniální hudebník a hudební skladatel megahitů světové úrovně. Vašo, děkujeme ti za všechno! Odpočívej v pokoji, modlíme se za tebe a drž nám tam nahoře místo,“ vzkázali členové skupiny Elán svému zesnulému kamarádovi na Facebooku.

Jakou písničku od zesnulého hudebníka máte nejraději?

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Zobrazit další články