Velikonoční výslužka může být pro děti nebezpečná. U malých čokoládových vajíček hrozí zadušení

Symbolem nadcházejících velikonočních svátků jsou mimo jiné také čokoládová vajíčka. Jejich konzumace ale může vést k tragédii, kterou by mnoho rodičů nečekalo.

velikonoční čokoládová minivajíčka i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Už za pár dní přijdou největší jarní svátky, letošní Velikonoce. Jednou z nejprodávanějších cukrovinek v tomto období jsou jednoznačně malá čokoládová vajíčka, která mohou mít různou náplň. Děti je milují, ale řada odborníků před jejich konzumací varuje. Rodiče by si měli dávat velký pozor, aby se z radostných svátků nestala tragédie.

Je to symbol nového života

Vejce jsou jedním z hlavních symbolů Velikonoc, a to nejen kvůli mnohým zdravotním benefitům. Už od starověku symbolizovala nový začátek, nový život, ale také plodnost. Ve spojení se svátky jara pak dostávají v podstatě magickou roli. V mnoha domácnostech se také barví jejich skořápky nejrůznějšími sytými odstíny, aby přinesly vše dobré koledníkům.

Pro obchodníky to je skvělé období

Jelikož se Velikonoce tradičně slaví v březnu nebo dubnu, příroda je barevná díky jarním květinám. Pro obchodníky jde o jedno z nejlepších období v roce také proto, že tržby v oblasti cukrovinek a pochoutek astronomicky rostou. Také oni se podřídili poptávce a regály zásobují nejrůznějšími králíky, kuřátky, ale také velikonočními vajíčky.

Čokoládové vejce iZdroj fotografie: Depositphotos

Tato sladkost je nebezpečná

Před nebezpečím v podobě malých čokoládových vajíček odborníci varují už dlouho. Jedna z nich, záchranářka Nikki, má instagramový profil s názvem Tiny Hearts Education, kde se nedávno dotkla právě tohoto problému. „Při nákupu na Velikonoce pro své děti uvidíte mnoho čokoládových vajíček, které jsou vynikající. Bohužel jsou také kulatá a tvrdá, což jsou dva největší rizikové faktory pro udušení,“ napsala k jednomu z příspěvků.

Děti se mohou udusit

Tato malá vajíčka mají příhodný tvar pro to, aby dítěti sklouzla do krku a už se nedostala ven. Čokoláda se teplem sice rozpouští, ale v takových případech jde o sekundy. Nikki radí, aby tyto sladkosti rodiče kupovali jen dětem s plně vyvinutými zuby, aby je mohly pořádně pokousat a chápaly nebezpečí rychlého spolknutí.

Které velikonoční cukrovinky máte nejraději?

Zdroj: Se
Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Ocet má na zahradě 3 způsoby uplatnění: Proti plevelu, škůdcům i jako čistič
Události247.cz
Události247.cz
Konsolidační balíček dostává svou podobu, předčasný důchod bude zřejmě minulostí
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Superpotravina med: Potravina plná vitamínů pomůže nejen na nachlazení
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství