Obrovská ztráta pro herecký svět: Navždy nás opustil legendární herec, který se proslavil po celém světě

Umělec, který má na kontě pořádnou porci filmových, seriálových i divadelních rolí, se věnoval i produkci. Film, na kterém se podílel, dokonce dostal prestižního Oscara.

Hořící i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Herecký svět je v slzách. Legendární americký herec, komik a producent Zack Norman zemřel. Bylo mu 83 let. Proslavil se coby parťák padoucha Dannyho DeVita v ikonické komedii Honba za diamantem a objevil se také třeba v dramatu Opojný život nebo ve filmu oscarového režiséra Miloše Formana Ragtime. Smutnou zprávu zveřejnila na sociálních sítích dcera zesnulého umělce Lori Zuker Brillerová.

Herec zemřel podle rodiny přirozenou smrtí

Herec, jehož rodné jméno bylo Howard Zuker, zemřel přirozenou smrtí 28. dubna. „Ať už jsi odplul kamkoli, vím, že všechno je teď živější. Ať jsi byl kdekoli, byl jsi ten nejzáhadnější člověk. Nejlepší otec, manžel, dědeček a přítel, přinesl jsi tolik smíchu a tolik obohacení do života nás všech. Neexistují slova, která by kdy vysvětlila, jak moc nám budeš chybět,“ napsala hercova dcera Lori Zuker Brillerová na Facebooku.

Svíčka a filmová klapka

Do hereckého nebe odešla další legenda. Hlavní protagonista oblíbené bondovky podlehl nemoci. Hollywood drží minutu ticha

Největší slávy se Norman dočkal v osmdesátých letech. Podle webu HollywoodReporter k tomu přispěla právě role pašeráka starožitností v komedii Honba za diamantem, v níž se blýskla hvězdná hollywoodská dvojice Michael Douglas a Kathleen Turnerová. Později herec zazářil také ve snímku Cadillac se slevou, v němž si zahrál po boku další legendy Robina Williamse.

Produkoval dokument, který získal Oscara

Do svého dramatu Ragtime si Normana vybral přímo sám Forman. V devadesátých letech se rovněž objevil v komediálním thrilleru Měsíc nad pouští, kde si zahrál po boku Angeliny Jolieové. České publikum zná zesnulého herce i z několika populárních seriálů, jako je třeba Pobřežní hlídka, Flash nebo Chůva k pohledání. Cizí mu nebylo ani divadlo. Pod svým rodným jménem si zahrál ve více než 20 hrách.  

Wherever you drifted off to, I know everything just got livelier. You were the most enigmatic person wherever you went….

Zveřejnil(a) Lori Zuker Briller dne Pondělí 29. dubna 2024

Jako producent se Norman podílel na filmu Hearts and Minds, který v roce 1974 získal prestižního Oscara za nejlepší dokumentární film. Vyjma dlouholeté zářivé kariéry v šoubyznysu byl Norman také milovníkem a vášnivým sběratelem umění. Ve svém portfoliu má i mimořádně drahé kusy, píše web Mirror. Zakoupil například pět děl Jeana-Michela Basquiata, jehož Bezejmenný obraz se v roce 2017 prodal za 110,5 milionu dolarů, což je v přepočtu astronomických 2,5 miliardy korun.

V jakých rolích se vám zesnulý herec líbil nejvíce?

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Zobrazit další články