Toto na 58letého muže vyskočilo z toalety. Po zkušenosti doporučuje vyvarovat se otevřených dveří

Muže na Floridě čekalo na toaletě nečekané překvapení. Velké zvíře na něj syčelo a prskalo. Zapřisáhl se, že už nebude nechávat otevřené dveře.

                   

Obyvatelé USA denně zažívají spoustu situací, které souvisí s různými druhy zvířat, co se u nás v republice volně nevyskytují. A právě na Floridě prožil jeden muž velké dobrodružství, jež by mohlo být jistě námětem na zajímavý film. Pravděpodobně ne celovečerní, ale krátký určitě. Na toaletě jej totiž čekalo velké překvapení; rozhodně to nečekal a zprvu se dost vylekal.

V toaletě na něj čekalo prskající překvapení

Osmapadesátiletý John Riddle žije v rodinném domku na Floridě. Má dva psy, kvůli nimž nechává otevřené dveře prakticky do všech místností v domě, a to i na toaletu nebo do koupelny. Po nedávném zážitku se však rozhodl, že už bude raději všude zavírat. Když šel totiž na záchod, aby vykonal potřebu, jeho mísu již okupoval někdo jiný. Jednalo se o velkého leguána, který byl navíc docela dost vzteklý.

Plaz nevypadal vůbec spokojeně. Na muže hlasitě syčel a cákal vodu z toalety. V první chvíli se leguána lekl, ale později se celé situaci zasmál a prohlašoval, že našel na záchodě Godzillu. Po prvotním překvapení ale John zachoval chladnou hlavu a se zvířetem si poradil po svém. Pomocí síťky k čištění bazénu jej vylovil z mísy a přenesl do bezpečné vzdálenosti od svého domu. Zařekl se, že od této chvíle už bude všechny dveře pro jistotu zavírat.

Nejen leguáni jsou na Floridě hrozbou

Leguáni zde způsobují obyvatelům velké starosti. Tito plazi pocházejí ze Střední a Jižní Ameriky a v tomto americkém státě jsou považováni za invazivní druh. Bohužel jejich počet stále roste, což bylo také důvodem, proč Florida Wildlife Commission povolila vlastníkům nemovitostí zabíjet tato zvířata bez zvláštního povolení. Leguáni nejsou pro člověka nebezpeční, mohou však ničit stavební konstrukce nebo chodníky kopáním dlouhých tunelů. Jsou také přenašeči různých nemocí.

Na Floridě však obyvatele neobtěžují pouze leguáni, ale také žraloci a aligátoři, kteří plavou ve vodě pokryté řasami. Z nedávného incidentu, během něhož utrpěla třináctiletá dívka po útoku žralokem velmi vážná zranění, až mrazí. Aligátor se zase vyřádil na dvaasedmdesátiletém muži, jemuž při zaslouženém odpočinku v letovisku ukousl tento predátor nohu pod kolenem. Život na Floridě je tedy opravdu pro silné a dobrodružné povahy.

Jak byste v takové situaci reagovali vy?

Zdroj: o2
Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Zobrazit další články