Na světě jsou stále dobří lidé: To, co udělala rodina pro bezdomovce, je nádherné

Když si jedna rodina všimla tohoto seniora na ulici, rozhodla se, že mu pomůže. Od té chvíle se bezdomovci naprosto změnil život a může být alespoň trochu klidnější.

Člověk bez domova i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Na ulici se může ocitnout kdokoliv, koho potká v životě nějaká tragédie nebo nezvládne zaplatit své závazky. Finanční situace mnoha lidí je špatná. Někteří lidé ji nezvládnou vyřešit a poté se dostanou na ulici a musí začít žít jako bezdomovci. Někteří se z ulice dostanou svépomocí a začnou žít nový život, ale ne každému se to podaří. Tohoto muže naštěstí potkala milá rodina, která se mu rozhodla pomoci.

Různé životní příběhy

Existuje velké množství dokumentů a rozhovorů s těmi, kteří se ocitli na ulici a již nějakým rokem zde žijí. Každý člověk má nějaký svůj silný příběh, kvůli kterému nyní žije jako bezdomovec. Většina lidí, kteří se ocitnou na ulici, zpočátku hledají pomoc, ale velká část bezdomovců časem začne pít alkohol ve velkém nebo dokonce začnou brát drogy. Kvůli tomu snižují vlastní šance na to, aby ještě někdy mohli bydlet v normálním bytě či domě a dostali se pryč z ulice.

Většina lidí bezdomovce ignoruje

Co se týče lidí, kteří chodí do práce a mají vlastní bydlení, tak se rozdělují na dva tábory. Jedna skupina bezdomovce ignoruje, nedává jim peníze ani jim nijak nepomáhá. Jednoduše kolem takových osob jen projdou a snaží se je ignorovat. Myslí si totiž, že za svůj osud si mohou sami a také se domnívají, že pokud by jim nějaké peníze dali, použili by je na alkohol. Druhá skupina to má zcela opačně. Těmto lidem se snaží pomáhat a zároveň se zajímají i o to, jakým dalším způsobem by se mohla bezdomovcům dostat pomoc.

Rodina, která velmi pomohla bezdomovci

Tato rodina patří do druhé skupiny lidí, protože jim osud jednoho bezdomovce nebyl lhostejný. V této rodině žila žena, která byla dobrovolnicí a často pomáhala lidem v nesnázích. Jednoho dne se celá rodina dozvěděla od přátel o starším muži (74 let), který byl podle všeho velmi slušný, nepil ani nekouřil a častokrát spával na chodbách, když jej lidé pustili dovnitř. Rodina se za tímto bezdomovcem ihned vydala a po rozhovoru zjistili, že se jedná o zdvořilého muže, kterému shořel před 9 lety dům. Z tohoto důvodu se rodina rozhodla pomoci.

pozar-v-dome iZdroj fotografie: Depositphotos

Záchrana bezdomovce se neobešla bez komplikací

V momentě, kdy rodina bezdomovci oznámila, že by jej ráda ubytovala u sebe doma, byl štěstím bez sebe. Po chvíli ale nastali komplikace. Když chtěla rodina najmout taxík, aby se dostali domů, 3 taxikáři nechtěli vzít staršího muže kvůli tomu, že silně zapáchal. Až 4. taxikář se smiloval a rodinu odvezl tam, kam potřebovali. U rodiny doma se bezdomovec umyl, najedl a poté 2 dny prospal. Poté, co se probudil, začal rodině vyprávět jeho životní příběh a proč se dostal na ulici.

Starší muž o sobě začal vyprávět

Muž podle všeho bydlel v domě, který však jednoho dne shořel. Společně s domem shořeli i důležité dokumenty a jediné, co muži zůstalo, byl jeho pas. Od té chvíle žil na ulici. Ohledně jeho domu zjistil, že jej bez jeho vědomí opravili a poté prodali. Nyní se tato záležitost vyšetřuje a hledá se důvod, proč tento muž předtím nedostal nový domov. Zároveň se hledá důvod, kvůli kterému byla porušena práva této osoby. Rodina, která muži poskytla azyl, je ráda za to, že nyní může být alespoň trochu v klidu a dojít si na operaci šedého zákalu, kterou nutně potřebuje.

Co by měl podle vás udělat stařec, aby dostal svůj dům zpět?

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články