Na pohovor přišel pozdě, dokonce měl špinavé ruce. Díky tomu nakonec získal pracovní místo

Příběh, který dokazuje, že náhody neexistují, a že bychom se nikdy neměli vzdávat naděje. Tento muž dostal vysněnou práci, ačkoliv byl přesvědčen, že nikdy nemůže uspět.

šéf firmy i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Muž pracoval dlouhé roky jako automechanik. Pak však o místo přišel a dlouhou dobu se mu nedařilo znovu najít práci. Při jednom z každodenních pročítání pracovních nabídek, ho velmi zaujal inzerát na pozici, která by se mu opravdu líbila. Práce byla v oboru, ale jednalo se o vedoucí pozici. Přesto, že si zcela nevěřil, rozhodl se, že zkusí své štěstí. To ještě netušil, jak mu zvláštní náhoda pomůže.

Mnoho šancí na úspěch si nedával

Poté, co do firmy odeslal svůj životopis, čekal, zda se mu ozvou. Po týdnu přišla odpověď s pozvánkou na pohovor. O nabízenou práci by opravdu hodně stál. I když měl mnoho praktických zkušeností, přesto nikdy nepracoval na vedoucí pozici a příliš si nevěřil. Noc před pracovním pohovorem tak téměř nemohl spát, jak byl nervózní.

Věděl také, že musí na zaměstnavatele dobře zapůsobit. Proto se pečlivě oholil, vzal si slušný oblek a vyrazil s opravdu velkou časovou rezervou, aby se ujistil, že příjde včas. Když stál na zastávce a čekal na autobus, všiml si u krajnice auta, které se starý muž snažil neúspěšně nastartovat. Jeho srdce automechanika mu nedalo a protože věděl, že má časovou rezervu, rozhodl se starému muži pomoci.

Oprava však byla nakonec mnohem složitější, než si myslel. Trvalo mu přes hodinu, než závadu našel a opravil. Asi si umíte představit, jak vypadal poté, co se pustil do motoru. Jeho ruce i oblek byly ušpiněné. I když byl rád, že se mu podařilo auto opravit, bylo to snad nejhorší možné načasování. Věděl, že teď už na pohovor přijde pozdě. Starý muž mu za opravdu poděkoval a přesvědčil ho, ať to nevzdává a určitě tam jde. Vždyť přece nemá co ztratit.

pracovník v automobilce iZdroj fotografie: Freepik

Když vstoupil do kanceláře, čekal ho šok

A tak se ocitl na chodbě před kanceláří, ve které probíhaly pohovory. Kolem sebe viděl mnoho mladých dobře oblečených mužů a jeho šance na získání místa se mu rázem zdála téměř nulová. Byl už starší, měl jen malé zkušenosti s vedoucí pozicí a ještě ke všemu, měl špinavé a umaštěné ruce. Jediné štěstí bylo, že zaměstnavatel dorazil také pozdě a tak jej nemrzelo, že se opravou auta tolik zdržel.

Sekretářka začala postupně zvát kandidáty do kanceláře. Všichni vycházeli se smutnými výrazy na tváři a pokud tedy mohl odhadnout, zatím se nenašel kandidát, který by zaměstnavatele zaujal a to mu tedy přišlo hodně divné. Už začal přemýšlet o tom, že čekání vzdá a půjde domů, že to stejně nemá cenu. V tu chvíli jej však sekretářka zavolala do kanceláře.

potřesení rukou iZdroj fotografie: Freepik

Když vstoupil, čekalo ho velké překvapení. Za stolem seděl muž, kterému ráno opravoval auto, jen s tím rozdílem, že teď měl na sobě formální oblek. „Je mi líto, že jste musel tak dlouho čekat. Myslím, že se právě chystám učinit jedno z nejlepších rozhodnutí letošního roku. To, že jsem vás potkal a to, že jste mi pomohl, byl osud. A nejen to, vaše dobrota a dobré srdce si zaslouží všechno, po čem toužíte. Bude z vás určitě spolehlivý a čestný zaměstnanec a já bych vám rád nabídl práci ve vedoucí pozici – mistr odborné přípravy, přijímáte?“

Čím se snažíte na pracovním pohovoru zapůsobit?

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články