Muž netušil, kam jeho matka chodí na Štědrý večer

Štědrý den je spojený s příjemnou atmosférou Vánoc a to znamená, že by měl být každý doma. Jedna žena však pravidelně někam odcházela. Muž až po její smrti dokázal zjistit, kam to bylo a z jakého důvodu

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

63letá žena Dorroh Susan byla velmi organizovaná a pedantská žena. Vánoční dárky nikdy nenechávala na poslední chvíli jako většina lidí, ale nakupovala už od srpna, aby si poté užila vánoční adventní atmosféru. Každoročně na Štědrý den ale odcházela na několik hodin z domu, a z jejího chování byli zmatení. Dorroh si jen něco mumlala pod nosem a už byla pryč z domu. 

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Na Štědrý den mají být lidé doma

Pravda vyšla najevo až po její smrti

O jejím záhadném mizení se její syn Johnny dozvěděl až po její smrti. Tehdy dostal dopis od jistého muže jménem Robert. Ukázalo se, že tento Robert byl bývalým známým jeho matky. Když dopis četl, uvědomil si, že Robert nebyl jen známým.

iBabička a šťastná vnoučata

Susan totiž s přesností hodinek vždy večer na Štědrý den zmizela, ale o několik hodin později byla zase doma. Její rodině to přišlo zvláštní, ale jelikož se vždy vrátila v pořádku, ničeho zvláštního si nevšimli. Předpokládali, že si starší paní jde je vyčistit hlavu na zimní procházku. Před všemi tajila šokující tajemství, které se dozvěděli z následujícího dopisu!

Nakonec se ukázalo, že před rodinou skrývala velké tajemství. Každý rok o Vánocích totiž Susan absolvovala důležitou misi, kterou musela dělat právě na Štědrý den. Tehdy chodila do domu Roberta, oblečená jako Santa Claus a povídala si s jeho dětmi. 

iZdroj fotografie: Freepik
Vnučka na dárek pro babičku nezapomněla

Při čtení dopisu byl Johnny dojatý

Robert jim tedy poslal dopis, ve kterém všechno vysvětlil. V dopise bylo uvedeno:

„Milý Johnny, chci, abyste věděli, jak si moc moje rodina váží toho, co pro nás dělala vaše matka celá ta léta. Každý rok na Štědrý den chodila do mého doma, aby se oblékla jako Santa Claus, který dětem vykouzlí Vánoce, které my jsme jim nemohli dát. Přinesla jim boty, trička, kalhoty, hračky i bonbóny. Vím, jak moc vám vaše matka chybí, protože bude chybět i nám. Jen jsem chtěl, abyste věděl, co všechno pro nás dělala. S láskou, Robert, Nellie a děti.“

iZdroj fotografie: Freepik
Dárky dělají radost celé rodině

Johnny je těžko věřil tomu, z jakého důvodu mizela matka z doma vždy o sváteční večer. Věděl, že jeho matka je úžasná žena, co ale pro cizí rodinu udělala, bylo naprosto empatické, i když to musela několik let tajit. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Zobrazit další články