Mladý muž postavil restauraci pro psy bez domova

Chodit do restaurací a koupit si zde jídlo, je pro lidi běžné. Kde se ale mají najíst opuštění psi? Jeden muž to vyřešil velmi originálním způsobem. Otevřel si restauraci právě pro ně a tím jim pomáhá

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Bohužel hodně psů žije v poměrně špatných podmínkách. Velká část z nich se nachází v útulcích, kde je o ně postaráno. Mnoho z nich však stále žije na ulicích, kde strádají hlady. Existují země, kde je tento jev skutečně problémem. Konkrétně například v Brazílii jsou toulaví psi naprosto běžní a narazíte na ně snad na každém rohu. A tak přišel jeden mladý muž se skvělým nápadem, jak zpříjemnit život místním toulavým psům bez domova. 

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Kde se má pes bez domova najíst?

Malá a 24 hodin otevřená psí restaurace

Celý koncept je velmi jednoduchý a nebylo potřeba žádných velkých investic. Určitě si nepředstavujte klasickou budovu se stoly a obsluhou. Psí restaurace totiž funguje v zásadě jako samoobsluha a je poměrně skromnějších rozměrů.

iZdroj fotografie: Facebook.com | Vanielle Paiva

To však nic nemění na tom, že představuje velké zpestření a bonus pro toulavé psy. Je totiž otevřená 24 hodin denně, takže mohou přijít naprosto kdykoliv, když mají zrovna hlad a chuť na něco dobrého k snědku. 

iZdroj fotografie: Facebook.com | Vanielle Paiva

Tento koncept malých psích restaurací měl úspěch

A protože nápad na psí restaurace ocenili nejenom samotní psi, ale také řada lidí, rozhodl se mladík, že jich postaví hned několik. Tyto další pobočky jsou velmi podobné té první.

iZdroj fotografie: Facebook.com | Vanielle Paiva

Vždy je otevřeno 24 hodin, takže příchozí pes zde najde dostatek jídla pro své občerstvení. Díky pořádné dávce inspirace se psí restaurace začaly objevovat i v jiných městech napříč Brazílií. 

iZdroj fotografie: Facebook.com | Vanielle Paiva

Bohužel došlo i poškození některých psích restaurací či jejich odcizení. Většina však velmi dobře funguje a těší se velkému zájmu především ze strany samotných psů, kteří mají velkou radost, že pro ně existuje místo, kde mají jistotu, že se spokojeně najedí víceméně kdykoliv.

iZdroj fotografie: Facebook.com | Vanielle Paiva

Z toho přístupu si mohou vzít příklad i další státy a oblasti, ve kterých mají problém s toulavými zvířaty, která jsou ve špatném stavu a trpí hlady. Jen by se hodilo přidat navíc i efektivní kastrační program. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Zobrazit další články