Po boku o 25 let mladší ženy srší Jiří Korn energií. „Žena mě bije od rána do večera, pak je mi krásně,“ směje se

Na koncertech předvádí skvělý zpěvák, který v květnu oslaví 74. narozeniny, kousky, za které by se nemuseli stydět ani dvacetiletí tanečníci. Konec kariéry už ale zvažoval.

Zpěvák Jiří Korn i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Jedna z hlavních tváří československé pop music brzy oslaví 74. narozeniny. Na svůj věk ale Jiří Korn rozhodně nevypadá. Udržuje se ve skvělé kondici a pomáhá mu v tom i fakt, že se obklopuje mladými lidmi. Pořádně ho nabít energií ale dokáže i jeho o pětadvacet let mladší manželka Renata, se kterou sdílí vášeň ke golfu. Vynikající zpěvák a tanečník je známý tím, že své soukromí přísně střeží. Dokonce se mu podařilo utajit i vlastní svatbu.

Přemýšlel o konci své bohaté kariéry

Brali se po osmi letech společného soužití v roce 2017. „Se žádostí o ruku jsem přišel já, protože po osmi letech jsem si řekl, že je nějak na čase, abychom to uzavřeli a prožili další léta společně, jak by se mělo nebo je u nás zvykem,“ řekl tehdy umělec. Seznámili se na golfu a dodnes pár tato vášeň provází. Korn má totiž na svůj věk opravdu výbornou kondičku.

Energie má stále dost. Momentálně absolvuje turné po Česku. Elegán s unikátní barvou hlasu se do sólové show, ve které nechybí ani tanec, pustil po neuvěřitelných 30 letech. Odhodlal se k tomu, přestože původně byl skeptický a přemýšlel spíš o tom, že za svou bohatou kariérou udělá tlustou čáru. „Napadlo mě to. A možná je to dobrý nápad, že bych na to jeviště už neměl lézt. Teď si to ještě užívám,“ cituje zpěváka Blesk.

Na výsluní hudební scény se hřeje půlstoletí

Přibývající roky jsou totiž znát a Korn, který je známým perfekcionistou, nechce z žádného vystoupení slevit ani o chlup. Tančí, zpívá, stepuje pokaždé na sto procent. „Zpívat zvládám docela solidně, ale až se člověku začnou třást ruce a začne velmi opatrně chodit, což už vlastně dělám. Jakmile je trochu kluzko, tak už člověk musí chodit jako baletka nebo gejša v těch botách,“ vysvětluje interpret hitů Žal se odkládá, Zpívat jako déšť nebo Miss Moskva.

Jiří Korn s manželkou Renatou iZdroj fotografie: Nextfoto

Jeho hvězdná kariéra trvá už přes padesát let. Přestože na koncertech předvádí výkony hodné profesionálních tanečníků, na udržování kondičky nikdy moc nebyl. „Nikdy jsem ji moc neudržoval. Na koncertech mám ale kolem sebe mladé, úžasné lidi, kteří tancují, skáčou, jsou nabití energií, což mě nabíjí. Je radost se na ně koukat,“ říká Korn s tím, že životabudičem je pro něj i manželka. „Ta mě bije od rána do večera, tak se pak proberu a je mi krásně,“ řekl na CNN Prima News.

Co říkáte na vitalitu Jiřího Korna?

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Zobrazit další články