Narodila se v pátém měsíci těhotenství, vážila jen 515 gramů. Dnes je tato obrovská bojovnice k nepoznání

Když žena začala rodit těsně za půlkou doby zdravého těhotenství, začali se s manželem obávat. Drobná dcera ihned po porodu začala bojovat o život.

otec s miminkem i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Imogen, malá holčička narozená ve 22 týdnu těhotenství, čelila mnoha problémům od okamžiku, kdy se narodila. Vážila jen 515 gramů a dokonce musela čelit závažným zdravotním problémům, jako jsou srdeční šelest a mozkové a plicní krvácení. Ačkoliv se rodina snažila vytrvat v naději na zázrak, doktoři předem považovali Imogeninu šanci na život za velmi nízkou. Pak se ale stalo něco neuvěřitelného.

Dívka bojovala dál o život

I když jí lékaři v nemocnici jí dávali pouze 10% šanci na přežití, Imogen se nikdy nevzdala. Ihned po předčasném porodu ji vzali od matky jménem Rachel pryč a umístili do pozorovacího zařízení. Rachel se začala na dceru hned vyptávat a chtěla mít svou holčičku zpátky u sebe. Po několika hodinách jí bylo umožněno jít se i s manželem na dceru podívat. Doktoři oběma rodičům vysvětlili stav jejich dcery a připravili je na nejhorší. Tomu ale ani jeden nevěřil. U Imogen byli tak dlouho, jak jen to šlo, a den za dnem sledovali její boj.

Přivítání s rodinou bylo bouřlivé

Za několik měsíců se její stav začal skutečně zlepšovat. I přes počáteční tvrzení najednou lékaři měli stejnou naději na Imogeninu záchranu, jako její rodiče. Po 132 dnech v nemocnici konečně mohla odejít domů. Celá rodina, která prostřednictvím manželů celé trápení prožívala z domova, je přivítala ve velkém objetí. Nikdo se na jejich silnou bojovnici nedokázal vynadívat.

Brečící miminko iZdroj fotografie: Depositphotos

Její stav se rychle zlepšuje

„Imogen si toho tolik prožila… Byla to tak strašná zkušenost. Když se narodila, byla jsem šokována, jak byla malá. Měla být stále v mém břiše, ale musela na JIP a statečně bojovala. Tak maličké a křehké miminko,“ řekla se slzami v očích Rachel. Přestože stále potřebuje plnou lékařskou péči, doktoři u ní zaznamenávají obrovský pokrok. Od porodu uběhlo již šest měsíců a Imogen je čím dál víc zdravější a silnější.

Jak byste reagovali v podobné situaci vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Zobrazit další články