Miminko se mělo narodit bez rukou, s rozštěpem a srdeční poruchou. Rodiče se přesto rozhodli dát mu nejlepší možný život

Vanessa McLeod zrovna čekala své druhé dítě, když se dozvěděla jednu z nejhorších zpráv, jakou se nastávající maminka může dozvědět. Její manžel byl mimo město a miminko uvnitř jejího těla bylo v nebezpečí.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Vanessa McLeod zrovna čekala své druhé dítě, když se dozvěděla jednu z nejhorších zpráv, jakou se nastávající maminka může dozvědět. Její manžel byl mimo město a miminko uvnitř jejího těla bylo v nebezpečí.

iHolčička se narodila bez rukou od loktů dolů

Ultrazvuk ukázal špatné zprávy

„Měla jsem mít schůzku se svou porodní asistentkou. Asi hodinu před naším setkáním mi zavolala a řekla, že na ultrazvuku se ukázaly jisté nálezy,“ vzpomíná Vanessa. To bylo přibližně v 19. týdnu těhotenství.

iPřesto je to velice veselé miminko

Vanessa do kanceláře porodní asistentky tedy dorazila se svou matkou, aby si vyslechla děsivé zprávy. „Chci si nechat své dítě. Chci si ji nechat,“ zašeptala Vanessa. Miminko už bylo tak hluboce zakořeněno v jejím srdce, bylo součástí Vanessy, jejího bytí, už si nedokázala představit, že bude bez něj. V tu chvíli měla pocit, že zvládne vše, jen ne o něj přijít.

iVanessa se svým manželem

Problémů bylo více

Zprávy byly skutečně špatné. Byla zde možnost rozštěpu horního rtu, problémy se srdcem a miminku se nevyvinuly ruce v předloktí. První dva problémy byly zdravotní, které by se daly řešit léčbou, ale třetí byl šok. Vanessa zavolala svému manželovi, který ihned vyrazil z práce.

Ukončení těhotenství

Lékaři navrhli ukončení těhotenství s tím, že kvalita života dítěte by byla velice nízká. Vanessa ale věděla, že něco takového nepřipadá v úvahu. Poradila se tedy se svým manželem a rozhodli se, že dítěti dají nejlepší možný život, jaký dokážou. Ivy přišla na svět o čtyři týdny dříve, ale vede se jí dobře. Její rodiče a starší sestra ji nade vše milují a všem se dostalo obrovské podpory z projektu Lucky Fin.

iVanessa a Ivy

Rodina nepochybuje o tom, že se rozhodla správně, všichni k sobě prožívají hlubokou lásku, která je nade všechny potíže.

iCelá rodina je pospolu a všichni se navzájem podporují

A skutečnost, že manžel a manželka, matka a otec, dospěli k takovému rozhodnutí společně, z nich činí nejsilnější a nejmilejší rodinu vůbec.

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Autor článku

Renata Švejdová

Zobrazit další články