Miliardář Petr Kellner tragicky zahynul při lyžování. A trh už zažil první otřes

Při nehodě vrtulníku zemřel v sobotu na Aljašce nejbohatší Čech Petr Kellner. Bylo u 56 let. Spolu s ním přišli o život ještě další čtyři lidé.

                   

Podle informací listu The New York Times se vrtulník zřítil v blízkosti ledovce Knik na Aljašce. Předpokládá se, že se skupina chtěla v horách věnovat heliskiingu, tedy lyžování s výsadkem z vrtulníku. Co za tragickou nehodou stálo však dosud není jasné a celá věc je nadále prošetřována. Před havárií podle informací ani nedošlo k volání o pomoc a vrtulník byl objeven až několik hodin poté, co se nevrátil dle plánu.

Při nehodě zemřel i Kellnerův trenér

Důvody nehody, při které zahynulo pět lidí, jsou předmětem vyšetřování. Podle policie je mezi oběťmi leteckého neštěstí kromě Kellnera také padesátiletý Benjamin Larochaix, trenér freestyle snowboardingu a zakladatel amatérského týmu Team PPF. Kromě nich zemřeli také dva z místních průvodců a pilot vrtulníku. Jeden člověk přežil a je ve vážném stavu v nemocnici.

iZdroj fotografie: Unsplash
Na místo se vydali záchranáři, našli však pouze trosky a jediného přeživšího.

Kellner se narodil 20. května 1964 v České Lípě a mládí prožil v Liberci. Podle dostupných informací byl podruhé ženatý a měl čtyři děti. Nejznámějším z jeho potomků je Anna Kellnerová, úspěšná závodnice v parkurovém skákání. Jejím partnerem je další český miliardář Daniel Křetínský, kterého časopis Forbes řadí na třetí místo žebříčku nejbohatších lidí.

Když před rokem začala pandemie covid-19, byl to právě Petr Kellner a jeho skupina Home Credit, kdo sehnal pro Českou republiku několik tun zdravotnického materiálu. Díky svým kontaktům v Číně dokázal zajistit životně důležité pomůcky v době, kdy jich byl po celém světě nedostatek. Naše země tak patřila i díky Petr Kellnerovi k zemím, které zvládly první vlnu pandemie nejlépe.

Kellner patřil 15 let mezi nejbohatší lidi Česka

Petr Kellner se na veřejnosti moc neukazoval a s médii komunikoval jen velmi málo. Také z toho důvodu každý rok budila velkou pozornost výroční zpráva jeho skupiny PPF, ve které zveřejňoval svou aktuální fotografii a také svůj pohled na svět byznysu. Ve výroční zprávě PPF za rok 2012 se například objevil na snímku, na kterém sjíždí hory na snowboardu.

iZdroj fotografie: PxHere

Kellner byl majoritním vlastníkem investiční skupiny PPF Group, která investuje do řady odvětví a působí na třech kontinentech. K nejviditelnějším částem patří finanční služby, telekomunikace, strojírenství nebo média. Podle výroční zprávy společnosti za rok 2019 Kellner ovládal 98,93 procenta PPF. Časopis Forbes ho také už 15 let řadí mezi nejbohatší lidi na světě, jeho majetek se odhaduje na 330 miliard korun.

Krátce po oznámení smrti Petra Kellnera došlo na pražské burze k poklesu cen akcií O2 a tuzemské banky Moneta, trvalo to však jen pár hodin, kolem 11:00 už se obě společnosti opět dostaly do plusových čísel. Jak to ale bude dál zatím není jasné, pro český i světový business je to obrovská rána.

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Jablka z obchodu nestačí opláchnout čistou vodou. Pro zbavení „atraktivního povlaku“ je potřeba víc
Události247.cz
Události247.cz
Nechutná praxe: Některé obchody prodávaly zákazníkům jídlo prošlé až dva roky
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Chrápání: jaké jsou jeho příčiny a jak se ho zbavit
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Buddhističtí mniši mumifikovali svá těla zaživa. Znamenalo to nejméně 2 000 dní dobrovolného utrpení