Meteorologická předpověď na letošní zimu a Vánoce

Vánoce plné sněhu, to je něco co si přejí nejenom děti, ale také dospělí. Jak to vypadá s letošním rokem a dočkáme se toho, že budou jako z pohádky? Podívejte se na první předpovědi meteorologů

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Ani letos na Vánoce to nevypadá, že je budeme mít na sněhu. Pokud se předpověď nemýlí, bude letošní zima neobvykle teplá. V prosinci se navíc předpokládá, že nebude ani silněji mrznout. Mohou tak nastat dny, kdy bude počasí jako na jaře. O Štědrém dnu se rtuť teploměru může vyšplhat až na osm stupňů.

Každý meteorolog vám řekne jinou předpověď

Naopak z výpovědi meteorologů vyplývá, že Vánoce by letos mohly být na sněhu. Začátek prosince se může nést v duchu teplejšího počasí, ani v noci by teploty neměly klesnout pod bod mrazu.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Sníh už bývá jenom na horách

Od druhého prosincového týdne by se ale mělo citelně ochladit. Denní maxima by se měla pohybovat pouze okolo tří stupňů nad nulou. Déšť by měl vystřídat sníh a v noci teploty budou klesat pod nulu. 

iZdroj obrázku: Pixabay
Dočkáme se zasněžených Vánoc?

Kolem Vánoc by se mohly přehnat sněhové přeháňky, noční teploty budou kolem -6 stupňů. Česká republika by se tak po delší době mohla dočkat bílých Vánoc. V závěru roku ale sněhu nedočkáme. Nového sněhu bude minimum a bude polojasné počasí. Teploty ale budou kolem nuly. 

Lyžařské areály mohou otevřít až v polovině prosince

Že zatím není mnoho sněhu nemusí trápit majitele lyžařských areálů, kteří jsou sice na zimu připraveni, ale mohou otevřít svoje sjezdovky lidem až od 18. prosince – pokud se ještě datum nezmění kvůli koronavirové situaci. 

iZdroj fotografie: PxHere.com
Lyžaři by si mohli přijít na své

Zatím mohou pouze uměle zasněžovat a připravovat se na zkrácenou sezonu. Bílé Vánoce jsou celkově v Česku výjimečnou záležitosti. Na Moravě měly sníh na Štědrý den před dvěma lety, v Čechách to bylo naposledy dokonce před osmi. Obyvatelé Prahy například měli na Vánoce sníh naposledy v roce 2010. Tehdy napadlo 10 centimetrů sněhu. 

iZdroj fotografie: PxHere.com
Těšíte se na bobování nebo sánkování?

Starší generace má Vánoce spojené s koulovačkou, sáňkováním nebo stavěním sněhuláků. Dnešní děti si ale na sníh musejí počkat a když nějaký napadne, je zase hnedka pryč. Dočkáme se letos bílých Vánoc a sněhových radovánek?

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Zobrazit další články