Matka opustila dítě, které se narodilo bez rukou. Naštěstí však zafungovala síla osudu

Matka se jí vzdala, protože se narodila bez vyvinutých rukou. Naštěstí však holčičku nečekal drsný osud, našli se totiž lidé, kteří ji bezmezně milují i přes její postižení.

dívka i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Holčička jménem Vasilina neměla jednoduchý start do života. Bohužel se narodila s tělesným postižením, obě ručičky nemá zcela vyvinuté. Člověk by řekl, že pro milující rodiče není nic překážkou, že neexistuje nic, co by je donutilo opustit své vlastní dítě. Ale pro Vasilininu biologickou matku její hendikep zřejmě problémem byl, a to tak velkým, že se rozhodla dítěte vzdát.

Hendikep byl pro rodiče překážkou

Vasilina tedy neměla možnost vyrůstat po boku svých biologických rodičů, protože se jí vzdali kvůli jejímu postižení –narodila se bez obou ručiček. Naštěstí ji však nečekal krutý osud. Přestože její start do života nebyl příliš snadný, díky organizaci, která se zabývá pomocí sirotkům, se podařilo pro Vasilinu najít novou rodinu, již okouzlila svou osobností.

Nečekané potíže s adopcí

S adopcí však nešlo všechno podle představ. Pár, který si chtěl holčičku adoptovat, měl problém kvůli občanství. Elmira je z Ruska, ale její manžel je Američan a podle skutečně zvláštních zákonů si Američané od roku 2012 nemohou adoptovat děti z Ruska. Manželé se ale nehodlali vzdát a bojovali ze všech sil, což se jim nakonec vyplatilo.

Nesmyslné zákony se jim podařilo porazit, a tak malou Vasilinu mohli adoptovat. Trvalo to dlouhé 2 roky, než se Elmira a její manžel oficiálně stali rodiči malé Vasiliny. Tvrdý boj se však vyplatil a nyní má Vasilina novou rodinu, milující rodiče a 3 sourozence. Nikdo ji nehodnotí podle toho, jak vypadá, naopak má ve své rodině oporu. Svět by potřeboval více takových lidí, jako je Elmira a její manžel.

Jaký názor máte na matku, která opustila své dítě kvůli postižení?

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Radka Dobešová

Zobrazit další články