Matka dostala na ruku svého mrtvého novorozence: Tehdy se stalo něco dojemného

Když se rodiče dozvěděli že budou mít dvojčata, byla to pro ně skvělá zpráva. Porod ale nedopadl dle představ a druhé děťátko nejevilo známky života. Co se však stalo po chvíli, to nechápal ani lékař.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Paní, která si velmi přála mít miminko nakonec otěhotněla. Když se jí to podařilo a zjistila tuto radostnou novinu, byla radostí bez sebe. Její radost byla o to větší, když zjistila, že nečeká jen jedno miminko, ale rovnou dvě. Začala se tak připravovat na příchod dvou dětí, na které se velmi těšila. Brzy po zjištění těhotenství však nastaly komplikace a obě děti museli z dělohy matky ven již ve 26. týdnu. Radost najednou vystřídal strach o obě své děti. 

iZdroj fotografie: Pixabay
Ne vždy dopadne porod dobře

Tragédie však nakonec dopadla dobře

Po narození dvojčátek bylo odhaleno jejich pohlaví. Narodila se jedna holčička a jeden chlapeček. V bříšku tedy byla malá sestřička s bráškou. Poté však nastalo velmi smutné zjištění. Novopečená maminka se dozvěděla, že holčička předčasný porod zvládla na jedničku. Lékař však oznámil, že její bratříček takové štěstí neměl a porod nezvládl. Nastal nával velmi rozporuplných pocitů. 

i

Na jednu stranu se maminka radovala ze své krásné zdravé dcery, na straně druhé oplakávala svého ztraceného syna, kterého držela na ruce a truchlila. Matka dostala perfektní nápad a požádala tatínka, aby zkusil zahřát studeného syna vlastním holým tělem. Otec poslech a zkusil štěstí. Oba rodiče svého syna drželi pevně a snažili se ho probudit slovy. Mluvili na něj pořád dál a on se začal hýbat.

Potom se stal velký zázrak

Malý chlapeček po nějaké době nakonec otevřel obě oči a položil svou ruku na otcův prst. Chlapec boj o svůj holý život vyhrál a přežil. Nyní žije se svou sestrou, maminkou a tatínkem.

i

Fyzický kontakt může být velmi důležitý, pro přežití novorozence. Chlapečkovi pomohl přežít dostatečný fyzický kontakt a projev emocí. Právě pouto mezi novorozencem, jeho matkou a otcem je klíčovým faktorem. To hraje obrovskou roli ve zdraví dítěte i v jeho pohodě. Pomáhá ale také matce, pro kterou je tento vztah klíčový pro rychlé zotavení po těhotenství i po porodu.

i
Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Zobrazit další články