Penál, který dostala, hodila do koše. Maminka jí dala lekci, na kterou nikdy v životě nezapomene

Matka udělila své dceři lekci, na kterou jistě nikdy nezapomene. Naučila ji tím vděčnosti a tomu, že si musí vážit svých věcí.

Holčička v restauraci i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dnešní doba je plná neuvěřitelného množství různých věcí, které si může člověk zakoupit. Za dob našich babiček a prababiček bylo většinou vše pouze v jedné variantě. Neexistovalo x různých druhů kočárků, panenek, autíček a ostatních jiných hraček. Všechny děti byly šťastné, že si mají vůbec s čím hrát. Dnes je tomu jinak, mnoho dětí je nevděčných, rozmazlených a zvyklých na to, že dostanou vše, na co si ukáží.

Svou metodu sdílela na sociálních sítích

Každý rodič se snaží udělat své dítě šťastným. Kupuje mu a dává mu vše, co mu na očích vidí, a to až do takové míry, že to často přesáhne veškeré hranice. Z takových dětí se poté stávají nevděčníci, kteří jsou zvyklí na to, že za každou cenu dostanou, co chtějí. A pokud ne, dokáží to rodičům pořádně osladit. Taková výchova je samozřejmě nesprávná a rodiče poté svého rozhodnutí litují.

A právě takovou matkou byla i Hayley Hassel, která své malé dceři kupovala vše, co si její malá princeznička přála. Ať se jednalo o oblečení, jídlo, či hračky, žena svou holčičku pěkně rozmazlovala. Naštěstí si to ale včas uvědomila a rázně proti jejímu nevděčnému a nepřijatelnému chování zakročila. Svou výchovnou metodu poté zveřejnila na sociálních sítích, aby tak ukázala ostatním rodičům, jak se k takovýmto zlobidlům zachovat. Ti s její reakcí naprosto souhlasili.

Naučila tím svou dceru vděčnosti

Jelikož dívka zrovna v danou dobu milovala panenky LOL, rozhodla se Hayley své dcerce pořídit penál právě s těmito postavičkami. Když jej holčičce přinesla, ta místo toho, aby své mámě poděkovala, na ni začala křičet, že takové pouzdro mají ve třídě všichni, hodila ho do koše a naštvaná odešla z pokoje pryč. Pro úplnost svého rozčílení nezapomněla pořádně třísknout dveřmi.

dívka ve škole iZdroj fotografie: Depositphotos

To její matku naprosto dopálilo, a tak se rozhodla, že své dceři udělí lekci, na kterou nezapomene. Zavolala dívku zpět a řekla jí, že odteď bude do školy chodit s obyčejným plastovým sáčkem na zip místo penálu. Dívka v tu chvíli začala plakat a prosila maminku, aby jí pouzdro dala zpět. Ona však byla neoblomná a přinutila navíc dceru, aby vyhozený dárek předala spolužačce, jejíž rodiče si takovouto věc nemohou dovolit. Je si jistá, že tímto naučila svou dceru vděčnosti a tomu, že si musí vážit svých věcí.

Co říkáte na matčinu lekci?

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Zobrazit další články