Nový fígl chytrých Čechů v obchodech. Kdo při nákupu předloží tuto věc, ušetří i 400 Kč

Pokud byste před Vánoci rádi ušetřili pár stovek, rozhodně navštivte jeden z velkých obchodních řetězců. Stačí vám k tomu zákaznická karta a speciální kupón.

nákup i Zdroj fotografie: iStock
                   

Kvůli velkému zdražování téměř všeho včetně energií a potravin lidé stále vymýšlejí různé metody, jak co nejlépe a nejefektivněji ušetřit. Aby vláda svým občanům alespoň trochu ulevila od problémů s penězi, se kterými se mnoho rodin potýká, přišla s novelou zákona, jež nabyde platnost od 1. ledna 2024. Ta ukládá, že se DPH u potravin sníží z 15 procent na 12 procent. Občané ČR však mohou ušetřit několik set korun již nyní.

Jeden z obchodních řetězců mile překvapil své zákazníky

Jeden z velkých obchodních řetězců teď přišel s velkým překvapením pro své zákazníky, jako takový předvánoční dárek. Penny market se totiž rozhodl snížit ceny potravin o snížené DPH již od 1. prosince letošního roku, o čemž informuje i web Kupi. Ten také uvádí, že na slevu budou mít nárok všichni lidé, již vlastní PENNY kartu a spolu s ní předloží na pokladně speciální kupón, který bude k dispozici v letácích, na sociálních sítích, v aplikaci PENNY nebo na webových stránkách tohoto řetězce.

Když si tedy zákazník ke své věrnostní kartě opatří i speciální kupón, bude potraviny nakupovat se slevou po celý měsíc prosinec. A stačí mu k tomu pouze jeden kupón, který může používat opakovaně. Do konce roku budou cenovky u potravin ještě postaru, takže bude sleva odečtena až na pokladně. Pokud člověk zákaznickou PENNY kartu nevlastní, nic se neděje. Může o ni požádat při svém nákupu přímo pokladní, která mu ji vystaví bez jakékoli registrace. Slevu tak může uplatnit okamžitě.

V příštím roce neplánuje zvyšovat ceny

Přestože dochází k neustálému zdražování energií, obchodní řetězec PENNY svým zákazníkům slibuje, že kvůli tomu neplánuje navyšovat ceny potravin. Od ledna už tedy nakupující uvidí ceny nově platné, u potravin snížené o tři procenta, u nápojů naopak zvýšené z 15 procent na 21 procent, podle toho, jak rozhodla vláda. Jak je zmíněno na webu PENNY, v obchodech se cenovky začnou měnit na nové již v sobotu 30. prosince, aby byly nachystány vstoupit v platnost od 1. ledna 2024.

nákup iZdroj fotografie: iStock
Teď v prosinci můžete při nákupu potravin ušetřit

„Do Penny tedy nechodím, ten obchod se mi nelíbí, ale tento měsíc asi začnu. Každá ušetřená koruna se totiž hodí,“ nechala se slyšet paní Irena P. z Hradce Králové, samoživitelka a matka dvou dětí. A takto bude jistě uvažovat spousta dalších lidí, protože obzvlášť před Vánoci jsou lidé rádi za každou kačku navíc. Pokud byste však chtěli zjistit i další tipy, jak ušetřit, rozhodně si přečtěte článek, který jsme na toto téma na DámskémDeníku zveřejnili.

Co říkáte na tuto informaci?

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Zobrazit další články