Maminka vešla do pokoje ke spící dceři a nevěřila svým očím

Co se stalo v jedné domácnosti, na to matka nikdy nezapomene. Vešla totiž do pokoje ke své dceři a viděla něco až neuvěřitelného. Holčička nespala sama, ale byl k ní přitulený jejich pejsek, která se ani nepohnul.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Před deseti lety si jedna rodina adoptovala štěňátko, které pojmenovala Raven. Nikdy tohoto rozhodnutí nelitovali, protože pes je každý den zahrnoval láskou a loajalitou. Když se páru narodilo děvčátko, pejsek se s novým přírůstkem do rodiny okamžitě skamarádil. Jednoho dne ale nemohli psa nikde najít. Matka tedy šla zkontrolovat alespoň spící děvčátko, a to, co viděla, jí vyrazilo dech.

Pes – nejlepší přítel člověka

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Zvířata a děti tvoří nerozlučnou dvojku

Pes spokojeně ležel v dětské postýlce vedle děvčátka. Oba byli dokonce přikrytí jednou peřinou. Pejsek nespal, ale bedlivě pozoroval své okolí a hlídal malou holčičku. Dokonce i když se panička přiblížila, aby je oba pohladila po hlavě, nedovolil si pejsek ani nepatrný pohyb, aby spící dítě nevzbudil. Takový strážce se jistě brzy stane dívčiným nejlepším kamarádem.

iZdroj fotografie: Pixabay
Věrnost nade vše

Obavy o to, jestli si pejsek, který už je nějakou dobu součástí rodiny, bude rozumět i s malými miminky, jsou velmi časté a oprávněné. I pokud pes přichází do rodiny s malým dítětem, nemusí to být vždy ideální. Existují plemena, která si údajně s dětmi rozumí více než jiná.

Jaká to jsou především?

  • Boxer
  • Retrívr
  • Ohař
  • Bígl

Proč se psi dětí bojí?

Psi někdy mívají z dětí strach. Může to být negativní zkušeností i tím, že děti jsou nepředvídatelné, dělají prudké pohyby a vydávají hlasité zvuky. Proto je dobré psa na děti postupně zvykat. Některá plemena jsou společenštější a zmíněné jevy jim tolik nevadí, jiní psi se ale mohou stáhnout, začnou být smutní a ustrašení, v horším případě i agresivní.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Psi mohou mít z dětí i strach

Ze začátku není vůbec vhodné nechávat psa s dítětem o samotě. I pokud je trénovaný, v nezvyklé situaci může být jeho chování nepředvídatelné. Neměli byste ho ani do přátelství nutit. Psovi nechte dostatečný prostor a svůj vlastní pelíšek, kde bude moci nerušeně trávit svůj čas.

Věnujte mu také dostatek pozornosti. Jakmile se ovšem s dítětem skamarádí, velmi pravděpodobně to bude láska na celý život a ten nejvěrnější parťák, stejně jako tomu bylo u Raven.

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Zobrazit další články