Dva malí sourozenci pronásledovali muže, který unesl jejich 2letého bratříčka přímo ze zahrady

Neznámý mladík, který se ochomýtal kolem dětí, nevypadal prý nijak podezřele a dokonce se zdál být přátelský. Najednou ale čapnul batole a dal se na útěk.

Vyděšené malé dítě v náručí i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Rodiče si většinou neuvědomují, že jejich malé děti dokáží mnohem víc, než by do nich vůbec řekli. Často dokáží projevit až neuvěřitelnou odvahu i statečnost. Podobně jako sourozenci, kteří si bezstarostně hráli na zahradě. Jenže během chvíle došlo k děsivé události, na kterou zřejmě do konce života nezapomenou. Objevil se tam únosce. Popadl nejmenší z dětí a dal se na útěk. Nebýt malých hrdinů, mohlo dojít k tragédii.

Neznámý muž unesl ze zahrady batole

Všechno začalo zcela nevinně. Tři děti manželů Wrightových z městečka Sprague v americkém státě Washington se bavily jako obvykle ve veřejné zahradě. Nic nenasvědčovalo tomu, že by desetiletému Brendenovi, osmileté Delicii a jejich dvouletému bratříčkovi Owenovi mělo hrozit nějaké nebezpečí. Stačil ale jen krátký okamžik, který všechno změnil. Podle serveru DailyMail se totiž v parku objevil únosce.

10letá dívka zabránila únosu vyslovením záchranného slovíčka. Policisté nabádají rodiče, aby ho své dítě též naučili

Pachatel se ochomýtal kolem dětí a prý se zdál být milý. Z ničeho nic však najednou popadl malého Owena a dal se na útěk. Zaskočení sourozenci ale projevili obrovskou duchapřítomnost. Sestřička batolete začala křičet, což upoutalo pozornost jejího staršího bratra. Přestože to pro děti musela být hrůzostrašná událost, statečně se vydaly za únoscem a začaly ho pronásledovat. Jejich počínání zachytily bezpečnostní kamery.

Pronásledovat únosce chtělo dávku odvahy

Křiku sourozenců si všimli i dva teenageři Isaac Yow a Andrew Crain, kteří se bez přemýšlení přidali k pronásledování únosce. „Na chvíli se nám ztratil z dohledu, protože utekl za roh, ale nakonec to dobře skončilo. Když nás všechny viděl, jak za ním běžíme, vyděsil se, dítě položil na zem a utekl. Vzal jsem ho do náruče a předal jeho sestřičce, která má na záchraně Owena největší zásluhu,“ cituje Yowa server TheSpokesmanReview.

Malá Delicia společně s Brendenem láskyplně objali bratříčka, o kterého málem přišli. Jejich rodiče jsou na ně právem pyšní. „Jsou to hrdinové. Jen tak nekoukali a vydali se za únoscem. To chce pořádnou dávku odvahy. Jsem vděčný, že jsou všichni v pořádku,“ svěřil se televizi ABC7 otec dětí Michael Wright. Po pachateli pátrala policie. Nakonec i díky identifikaci dopadla jednoho ze sourozenců podezřelého únosce, kterým byl patnáctiletý místní chlapec.

Co říkáte na odvahu malých sourozenců?

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Zobrazit další články