Majitelka koně prožívala těžké hodiny strachu o jeho život, když se propadl do bahnitého mořského břehu

Zvířata provázejí člověka v podstatě od počátku. Některá si domestikoval a začal je nejen využívat pro své potřeby, ale budovat si k nim i citový stav. Když je potom takové zvíře v ohrožení života, pociťujete podobné zoufalství, jako by se jednalo o člena vaší rodiny.

                   

Jedna žena v Austrálii prožila hodiny hrůzy, když nevěděla, jestli se její milovaný sedmnáctiletý hnědák Astro před jejíma očima neutopí v bahnitém terénu, kde uvízl. Znala tuto krajinu velice dobře a s dcerou se na pobřeží často vydávaly na vyjížďky, ale toho osudného dne bylo podloží zřejmě více promáčené a stalo se nestabilním. Když přes něj přejížděly, oba koně se začali bořit a žena se vydala dceři a jejímu koni na pomoc a podařilo se jí dostat je dál na pevnou půdu. Když se však obrátila zpět, aby pomohla také Astrovi, zůstala v hrůze stát.

iZáchrana koně byla velmi náročná

Nemilosrdné bahno

Astro za tu chvíli, co pomáhala dceři, výrazně klesl do bahna a už se nemohl hýbat. Majitelka se mu snažila ze všech sil pomoct, aby se mohl z nebezpečné situace dostat, ale byl příliš těžký a bahno ho již příliš svíralo. Zavolala pomoc a mezitím se snažila kopáním tíhu bahna snížit, ale nakonec tyto pokusy vzdala a než se k nim záchranáři dostali a mohli se pokusit o záchranu, dělala svému koni společnost, uklidňovala ho, mluvila na něj a držela mu hlavu.

Po několika hodinách se na místo dostavila konečně záchrana, ale kůň začal ze strachu hrabat kopyty, což způsobilo, že se začal ještě více propadat. Navíc se začal zvedat příliv a situace se stávala skutečně kritickou. Přes ženinu veškerou snahu se nedařilo koně uklidnit, proto mu přítomný veterinář podal sedativa, aby se kůň zklidnil a zbytečně si trhavými pohyby nezhoršoval situaci.

Nebylo snadné přijít na to, jak rychle a účinně dostat koně z nebezpečí, ale jeden z přítomných naštěstí duchapřítomně navrhl, že farmář nedaleko vlastní traktor, pomocí něhož by mohli koně vytáhnout. Toto řešení se naštěstí ukázalo jako správné a Astro byl poměrně brzy opatrně vytažen na pevnou zem.

iVše dobře dopadlo a kůň byl nakonec zachráněn

Přes přestálé utrpení byl naštěstí schopen stát na nohou a veterinář po vyšetření konstatoval, že je pouze velice unavený a v šoku, ale jinak v pořádku. Majitelka si mohla konečně vydechnout, protože o milovaného koně díky záchranářům i díky své oddané péči nepřišla.

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Microgreens: Zásobárnu vitamínů si snadno vypěstujete doma
Události247.cz
Události247.cz
Ukrajina dostane velkou pomoc. Nově dodané tanky budou něčím výjimečné
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Snižuje riziko rakoviny kůže, je šetrná k srdci a zlepšuje zrak: Proč pravidelně jíst mrkev
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Výhody platební brány pays proti konkurenci