Majitelé se rozhodli dát malé štěně ke kojící kočce

Zvířata často dokážou až neuvěřitelné věci, které by nikdo nečekal. V tomto případě bylo potřeba mateřské mléko. A tak se majitelé psa rozhodli pro risk

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Nestává se často, že by nějaké zvíře, které má mláďata, je opustilo. Hlavně v prvních týdnech se mláďatům dostává veškeré péče, kterou jim matka dává. I tak se ale stane, že se štěňata nebo koťata dostanou od dospělé matky daleko a už se k ni nevrátí. 

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Zvířata si mohou pomoci

Zvířata si navzájem vypomohou

Rodina, která takto našla osiřelé štěně, se rozhodla, že ho zkusí dát do kotce, kde dospělá kočka porodila koťata a starala se o ně. Jak přijala nového člena rodiny? Nejdříve je nutné mládě seznámit pomalu s matkou. To znamená, nechat ji očuchat „vetřelce“, který by se vmísil do její rodiny. 

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Risk nakonec vyšel

Pokud dospělá samice reaguje pozitivně, nereaguje vůbec nebo se dokonce hned začne o mládě starat, máte vyhráno. Některá zvířata ale brání svoje vlastní potomky a jiné mládě nepřijmou. V tom případě je nutné rychle najít náhradní kojící matku, která by mohla pomoci. Podívejte se, jak se kočka zachovala na videu na další stránce.

V rodině, o které mluvíme, ale vše dopadlo dobře. Na videu je vidět, že kočka byla sice překvapená, co v krabici za zvíře našla, ale také se ničemu nebránila a po několika minutách se štěně přisálo a nakojilo se. Několik dalších týdnů tak kočka živila kromě svých koťat ještě pejska. 

U lidí se kojení cizí matkou odsuzuje, u zvířat je to přirozené

Zvířata se tak přirozeně starají nejen o svá, ale také cizí mláďata. Ne každá matka ale cizího potomka přijme, což záleží čistě na ni. Může se také stát, že se bude starat jen o cizí, ale svoje vlastní mláďata po čase zavrhne a přestane se o ně starat. 

iZdroj obrázku: Pixabay
Kojící kočka

U lidi je to něco jiného. Většina lidí zastává názor, že by dítě mělo být kojeno jen od své matky. Přitom dnes existují i banky na mateřské mléko, kde se sbírá mléko, kterého mají kojící matky nadbytek, a využívá se pro ty, které kojit nemohou nebo nemají mléka tolik. Mateřské mléko je i tak více prospěšné než umělá výživa, která dítěti nedá tolik prospěšných látek. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Zobrazit další články