Majitel psa poslal na plastickou operaci. Nyní je obžalovaný z týrání

Muž si koupil psa, ale místo toho aby ho zahrnul láskou dělal pravý opak a začal pejskovi ubližovat. To co mu prováděl bylo tak otřesné, že se muž za své jednání musel zpovídat i u soudu

i Zdroj obrázku: Freepik
                   

35letý muž chtěl, aby jeho pes vypadal hrozivěji a nebezpečněji, než ve skutečnosti byl. To, co mu udělal, ale zamávalo i s odborníky. Je těžké uvěřit, že v dnešní době lidé, kteří se rozhodnout starat se o domácího mazlíčka, mohou udělat něco takového. 

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Co muž udělal je k neuvěření

Muž byl nakonec obžalován za zmrzačení zvířete

Muž vlastní šestiměsíční štěně amerického buldoka, který se jmenuje Tyson. Jeho majitel Simon Broscombe byl žalován Královskou společností pro prevenci týrání zvířat za zmrzačení zvířete. Broscombe uvedl, že při operaci šlo jen o odříznutí „visících částí uší“.

iZdroj fotografie: PxHere
Majitel psa skončil u soudu

Majitel by měl své zvíře ochraňovat, ne mu ubližovat

Tvrdil, že operaci provedl veterinář. Případ nakonec skončil u soudu. Majitel psa usoudil, že požadoval, aby pes vypadal nebezpečněji, a proto se rozhodl nechat psovi upravit uši. Ujistil se, že operaci provede kvalifikovaný odborník, ale neuvedl jeho jméno. 

iZdroj fotografie: PxHere.com
Pes zůstal při procesu soudu v útulku

Charitativní organizace podala na 35letého muže žalobu. Broscombe později i soudu přiznal, že psovi způsobil zbytečně utrpení. Dovolil jiné osobě provést nezákonný postup operace u svého psa Tysona.  Jako majitel svého psa nechránil před bolestí. Broscombe byl nakonec odsouzena na 12 týdnů vězení. Tím jeho trest však nekončí.

Trest byl pozastaven na 18 měsíců. Muž byl ještě navíc povinen vykonat 200 hodin veřejně prospěšných prací a zaplatil soudní náklady ve výši 715 liber. V následujících sedmi letech si také nemůže pořídit žádné zvíře.

iZdroj fotografie: PxHere
Šťastný pes našel nový domov

Kupírování uší v Polsku a legislativa

Ještě nedávno ale bylo kupírování uší a ocasu v Polsku zcela normální. U psů bojových plemen se kupírovali uši, aby dodaly chrupavce charakteristický tvar. Mělo se docílit typického vzhledu tohoto plemene.

iZdroj fotografie: PxHere.com
Nový páníček mu dopřává kvalitní život

V dnešní době je kupírování už na mnoha místech zakázáno, protože je to považováno za neetické vůči zvířatům. 

Charitativní organizace podnikají preventivní patření

Milovníci zvířat proti tomuto trendu bojovali dlouhou dobu, než dosáhli svého. Kromě uší se kupírovali také ocasy, především u plemen rotvajler nebo dobrman. 

iZdroj obrázku: Freepik.com
Spokojený pes a spokojený pán
Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Zobrazit další články