Pes, který chtěl jen ochránit svého majitele. Lupiči na něj stříleli

Dva neznámí muži vnikli do rodinného domu v Seattlu ve Washingtonu. V té době byl doma 16letý chlapec Javier Mercado a jeho tříletý německý ovčák Rex.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Když byli lupiči uvnitř domu, byli oba v horním patře domu. Javier se okamžitě ukryl, aby nebyl vidět ani slyšet a vytočil 911. Rex mezitím sešel dolů, aby viděl, co se stalo. Co ale nevěděl bylo, že bude zloději napaden. Ti neváhali proti psovi použít střelnou zbraň, aby ho zastrašili. Takové jednání není ničím výjimečným, naopak se stává stále častěji, že lupič zvíře dokonce zabije, aby si mohl z domu odnést, co chce.

Častěji přibývá také případů, kdy pes brání svého majitele i za cenu života

Lidé, kteří si pořizují psa, ho chtějí hlavně kvůli hlídání domu. Zloději tak nemají šanci se do domu dostat. Jsou ale tací, kteří mají psa uvnitř a ven ho pouštějí minimálně. Zloději tak mohou proniknout do domu, kde je může čekat překvapení. Jsou ale často připraveni jednat tak, aby je pes neohrozil a nebojí se je dokonce zabít. Pes přitom je cítí hrozbu a jestli jsou doma schovaní lidé, jedná proto, aby je ochránil.

iZdroj fotografie: Unsplash

Psi, kteří nemají žádnou výchovu nebo se o ně majitel nepostará, mohou být nebezpeční. Proto se může stát, že někoho takový pes napadne a zachránci nezbývá, než psa buď výstřelem vystrašit, nebo ho zabít. Některá plemena psů jsou na výchovu náročnější, při napadení jsou velmi agresivní a leckdy je nestačí jen nakopnout nebo je držet za obojek. Pokud se dostanete s takovým psem do kontaktu, ihned volejte policii a snažte se útok co nejvíce zmírnit.

Pokud lupiče pes překvapí a nemá se jen bránit, raději vezme nohy na ramena

Existují také případy, ve kterých se lupič dobrovolně vzdá a dům opustí, aniž by si odnesl jedinou věc. Může ho překvapit pes, který se za jeho zády rozštěká a upozorní tak i sousedy, že se u nich něco děje – zvlášť pokud majitelé nemají být doma a pes normálně neštěká. Jestli je pes velkého plemene, může působit velmi nebezpečným dojmem – agresivně vůči zloději ale může jednat i malý pinč nebo jiný „gaučový“ psík.

iZdroj fotografie: Unsplash

Nejen psi ale mohou bránit své majitele. Cenu za „hrdinského psa“ dostala kočka Tara, který ubránila šestiletého chlapce před agresivním psem, který na něj zaútočil. Chlapec jezdil na odrážedle, pes se k němu přiblížil a chytnul ho za nohu. V tu chvíli přiběhla kočka a psa zahnala tak daleko, aby k chlapci mohl přiběhnout otec a vzít ho do bezpečí. Chlapec je autista a s kočkou Tarou mají velmi blízký vztah. Neváhá kvůli němu nasadit svůj život.

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Luštěniny ani kyselé zelí nemusí nadýmat. Klíč je ve správné přípravě
Události247.cz
Události247.cz
Špatná zpráva pro Putina: Tisíce Rusů si dobrovolně volají s Ukrajinci a prosí je o pomoc
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Babská rada nad zlato: Nápoj se skořicí a zázvorem pročistí střeva během 3 dnů. Kromě toho začne ubývat tuku na břiše
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč je ženám pořád zima? Pro zimomřivost je více předpokladů, problém spočívá v hormonech