Velkým ponížením si prošla mladá žena, která nakonec nebyla vpuštěna do letadla, protože se personálu nelíbila její nadváha. Po návratu domů se rozhodla, že to nenechá jen tak.
Brazilská influencerka se vydala se svou rodinou na dovolenou do Libanonu. Cesta na místo proběhla bez problému. Když se však zpátečním letem chtěla dostat zpět do Brazílie, měla smůlu. Kvůli její korpulentní postavě ji totiž obsluha odmítla pustit do letadla. Nakonec se tak zpět do vlasti dostala díky své ambasádě v Bejrútu. Na chování aerolinek však rozhodně nezapomněla.
Dovolená se změnila v ponížení
Juliana Neme si musela projít opravdu nepěkným zážitkem. I když není první ani poslední, které se to stalo, ona se rozhodla o svá práva zabojovat. Při zpáteční cestě z dovolené v Libanonu ji obsluha Qatar Airways nevpustila kvůli její obezitě na palubu. Bylo jí nabídnuto, aby si zakoupila letenku v byznys třídě, ve které jsou větší sedadla. Ta však stála trojnásobek toho, co dala za letenku v ekonomické třídě.
Odmítla tak velký rozdíl doplatit a musela tedy zůstat na letišti. Cítila se velmi ponížená a zatímco zbytek rodiny opustil zemi, ona zůstala sama s matkou a musely řešit, jak se zpět do Brazílie dopraví. V tom jim naštěstí pomohla brazilská ambasáda v Bejrútu, která jim zajistila jiný let. Juliana má na svém Instagramu početnou fanouškovskou základnu, 168 000 lidí. I s nimi se ihned podělila o tuto nespravedlnost, kterou cítila.
Podala na aerolinky stížnost
Uvedla, že letadlem cestuje pravidelně, ale Qatar Airways byla první letecká společnost, která ji odmítla kvůli její nadváze vpustit do letadla. Přiznává, že má nadváhu, ale také má práva jako všichni ostatní. Po návratu domů tak ihned podala na leteckou společnost stížnost za diskriminaci. Soud jí dal za pravdu a společnost Qatar Airways jí musela proplatit 3 500 dolarů (80 000 Kč), které utratila za terapeutická sezení, jelikož je po tomto traumatizujícím zážitku potřebovala.
Firma Qatar Airways se Julianě omluvila, ale bránila se tím, že si měla zakoupit dvě letenky, nebo si připlatit za vyšší třídu, aby nezabírala místo ostatním. Jen tak by byly zajištěny bezpečnost a pohodlí během letu pro všechny. Toto odůvodnění však Juliana vnímá jako diskriminační, protože Qatar Airways jsou první společností, která po ní kdy zakoupení dvou letenek požadovala.
S rostoucí epidemií obezity však letecké společnosti na situaci opravdu reagují. U každé ale platí trochu jiná pravidla. Obézní cestující by si tak dopředu měli zjistit, co od nich může být požadováno a rozhodně situaci neřešit až při nástupu do letadla. Většina společností nabízí slevu na druhé sedadlo a některé ho poskytují dokonce i zdarma v případě, že má cestující potvrzení od lékaře.