Máte s přibývajícím věkem stále větší problémy s kvalitou a zdravím vašich vlasů? Toto jsou ty nejlepší kondicionéry

Suché, krepaté a nezdravě vypadající vlasy trápí mnoho lidí. Řešením je speciální typ přípravků. Bezoplachové kondicionéry si můžete buď koupit, nebo vyrobit sami doma.

i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Bojujte proti krepatění a vysušování. Získejte zdravější vlasy s některým z těchto tří hloubkově hydratačních kondicionérů. S přibývajícím věkem si můžete všimnout, že se vlasy nešpiní a nemastí tak rychle jako dříve, což se ukazuje býti požehnáním i prokletím. Požehnání, protože vyžadují méně časté mytí a celkovou údržbu, ale prokletí v mnohem větší suchosti, než kdy bývaly.

Kouzlo bezoplachových kondicionérů

Existuje produkt, který vám může pomoci. Jedna se o bezoplachový kondicionér, tyto přípravky dodávají suchým vlasům vlhkost, což pomáhá regulovat jejich krepatění a usnadňuje úpravu a styling. Vlasy jsou díky nim také hebké a lesklé, to je skvělá zpráva pro ty, jejichž vlasy jsou vysušené a roztřepené. Dnes známe dokonce tři různé varianty kondicionérů, vždycky je dobré mít na výběr několik možností.

iZdroj fotografie: Pexels

První z nich je hydratační kondicionér ve spreji, jenž si můžete vyrobit sami doma. Další dva jsou k zakoupení v obchodě, těm důvěřují i členové týmu OGT. Začneme možností „vyrob si sám“ – ta vlasy zjemní, pomůže rozčesat a zanechá je nádherně voňavé. Postup je jednoduchý, můžete jej opakovat každý den, jestli chcete, nebo jej aplikovat každý druhý den či podle potřeby.

Návod na vlastní výrobu

Na výrobu kondicionéru budete potřebovat: dvě lžíce vašeho dosud oblíbeného kondicionéru, šest lžic vody a jednu malou lžičku šípkového oleje. Lze přikápnout i přibližně pět kapek vonného přípravku. Můžete použít jakýkoli esenciální olej, který máte rádi. Zkuste například mátový olej na podporu růstu vlasů, tea tree olej na odstranění nánosů mazu na vlasové pokožce nebo geraniový olej pro regeneraci suchých či poškozených vlasů.

Do malé lahvičky s rozprašovačem přidejte všechny ingredience. Nasaďte víčko spreje a poté vše důkladně protřepejte, aby se složky důkladně promíchaly. Chcete-li domácí bezoplachový kondicionér aplikovat, nastříkejte jej na vlhké nebo suché vlasy a rozčešte, aby se kondicionér rovnoměrně rozprostřel po celé jejich délce. Lahvičku skladujte v lednici, kvůli prodloužení trvanlivosti jejího obsahu.

Kupované kondicionéry

První místo obsadil kondicionér Giovanni Direct Leave-In. Tento bezoplachový přípravek je nejen poměrně cenově dostupný a široce rozšířený, ale také neobsahuje sulfáty, takže je vhodnou volbou pro kudrnaté, barvené nebo poškozené vlasy. Pokud hledáte v obchodě sprej, který je jednoduchý, hydratační a dostatečně lehký, aby nezatěžoval vaše vlasy, tak tento produkt splňuje požadavky dokonale.

iZdroj fotografie: Pexels

Druhé místo patří kondicionéru Miracle Leave-In Plus Keratin. Tato varianta přípravku ve spreji je dražší než předchozí Giovanni Direct a v menším objemu, avšak díky jeho dalším výhodám se možná vyplatí připlatit si v závislosti na vašich vlasových cílech. Nejenže tento „Miracle Leave-In“ hloubkově vyživuje suché vlasy, ale obsahuje také keratin, který pomáhá posilovat prameny a chránit vlasy před teplem z vašich stylingových nástrojů.

Které bezoplachové kondicionéry jsou vaše oblíbené?

Zdroj: OneGoodThing

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články