Kočky si jí měsíce sedaly na stejné místo na břiše. Jejich podivné chování jí za půl roku zachránilo život

Kočky dokážou vnímat věci, které jsou nám lidem skryté. V některých případech mohou dokonce odhalit i vážně onemocnění svého páníčka a zachránit mu tak život.

starší žena se mazlí s kočkou i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Majitelce tří koček přišlo zvláštní, že si její kočky začaly pravidelně lehat na jedno místo na jejím břiše. Zpočátku tomu nevěnovala pozornost. Po několika měsících se však ukázalo, že kočky odhalily její vážnou diagnózu mnohem dříve než samotní lékaři. Jejich majitelka věří, že jí zachránily život a bez nich by tu už nebyla.

Kočky ji začaly všude pronásledovat

Stephanie Doodyová z anglického Tamworthu má za sebou velmi náročnou operaci a léčbu. Díky včasnému odhalení rakoviny, která se nijak neprojevuje, se jí však podařilo zachránit život. Kromě péče lékařů však vyzdvihuje i úlohu svých tří koček, které tak vytrvale upozorňovaly na její problém, až ji donutily jít k lékaři, přestože nepociťovala žádné zvláštní obtíže.

Zpočátku Stephanie nepřikládala zvláštnímu chování svých koček Rennie, Dinky a Jaffy velký význam. Všechny tři ji začaly mnohem častěji pozorovat, pronásledovat a pravidelně si lehaly na jedno místo na jejím břiše nebo ji do něj šťouchaly. Jakoby tušily, že na tom místě se děje něco, co nemá. Za půl roku Stephanie začala hubnout a rozhodla se navštívit lékaře.

Vyšetření však nepotvrdila rakovinu střeva ani vaječníků. Navzdory tomu Stephanie věděla, že někde musí být problém. Spolupracovala i s lékařem specializujícím se na rakovinu kůže. Stále však nemohli přijít na to, co je v jejím těle špatně. Nakonec se zjistilo, že Stephanie trpí velmi vzácným typem rakoviny – pseudomyxoma peritonei. Jedná se o nádor na slepém střevě, který téměř nezpůsobuje příznaky.

dívka se mazlí s kočkou iZdroj fotografie: Freepik

Když se vrátila z nemocnice, kočky se chovaly jako obvykle

Stephanie pak podstoupila velmi náročnou 12hodinovou operaci, kdy jí byla odstraněna část tlustého střeva, děloha i žlučník. Několik dní ležela na jednotce intenzivní péče a návrat z nemocnice a rekonvalescence také nebyly jednoduché. „Naprosto věřím, že to kočky věděly. Rakovina je molekulární změna ve vašem těle, takže vydáváte jiný pach, který zachytí, a ony se jen snaží upoutat vaši pozornost,“ řekla paní Doodyová pro DailyMail.

Svoji teorii si potvrdila hned, jak se vrátila po operaci domů. Kočky ji přestaly pronásledovat a spokojeně odpočívaly ve svých pelíšcích. Pokud máte doma sami kočku, pak vězte, že dokáže reagovat a rozpoznat i ty nejjemnější projevy stresu, bolesti, napětí, nervozity, agrese či smutku, jak se můžete dočíst v tomto článku na iDnes.

pár se mazlí s kočkou iZdroj fotografie: Freepik

O tom, že jsou kočky inteligentní a přináší svým majitelům i řadu zdravotních benefitů, jsme na webu Dámský Deník také psali. Pokud kočky opravdu umí diagnostikovat skryté choroby, pak já můžu být zcela v klidu. Do mě přijde naše kočička šťouchat vždy se zcela jasnou zprávou: „Dej mi něco dobrého do misky.“

Jak vám dává vaše kočka najevo, že je něco v nepořádku?

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články