Batole neusne jinak než celé zabalené do deky. Vždy po probuzení dělá tuto rozkošnou věc

Celou noc spinká zavinutá v dece a ráno rozhazuje nožičkama o sto šest. Její tatínek objasnil fungování Moro reflexu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Není nic nevinnějšího než malé děti, které se přirozeně projevují. Pětiměsíční holčička jménem Kaden okouzlila celý internet svou mimikou během usínání i ukládání ke spánku. Nejprve si její rozkošné vzezření užíval pouze její tatínek. Později jej však napadlo, že by se mohl se svým zlatíčkem pochlubit i zbytku světa. A tak vznikl ten nejroztomilejší youtubový kanál.

Kritika internetu

Web Today popisuje, že malá Kaden začíná každý den pořádným protažením a širokým úsměvem. Rodina pochází z Bostonu, kde se její tatínek Kent věnuje správě profilů na sociálních sítích své dcery. Sdílení projevů jeho dítěte má však také stinnou stránku, která se objeví až po zveřejňování jakéhokoliv obsahu na internet mezi ostatní uživatele. Ti totiž cítí potřebu se za každou cenu podělit svůj názor na danou věc.

Malá Kaden totiž každý den usíná zavinutá do heboučké deky. To se zdá některým uživatelům nebezpečné a nevhodné pro tak malé miminko. Kent však vysvětlil, že Keden trpí tzv. Moro reflexem. Stránka HappyBaby jej popisuje jako trhavé pohyby novorozence. Novorozenci tak reagují na hlasité zvuky, náhlé prudké světlo či pohyby. Obecně jde o projev úleku, kdy dítě rozhodí končetiny do stran.

Moro reflex

Tomu se dá zabránit zavinováním. Kent popsal situaci blíž, jak píše web DailyMail: „Kaden miluje, když je zavinutá ve svojí dečce. Poskytuje jí to pohodlí a pocit bezpečí během spánku. Jak již mnoho odborníků v komentářích potvrdilo, tak jde o metodu, která je pediatry hojně doporučována. Dokud se dítko nezačne převalovat, tak je všechno naprosto v pořádku.“

Pohyby malé Kaden můžete sami zhlédnout ve výše přiloženém videu. Kent doufá, že ostatní uživatelé sociálních sítí pochopí, že je každé dítě jedinečné, a tak je pochopitelné, že potřebuje něco jiného. Nezbývá než doufat, že bude malá Kaden stále po probuzení aspoň stejně spokojená, jako bývá teď. Kéž by mělo každé miminko tak spokojený a nerušený spánek jako tato malá princezna.

Co si myslíte o zavinování miminek?

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články