Jak se člověk cítí, když umírá? Odborník vysvětlil, co nás čeká v okamžiku naší smrti

Co se stane, pokud se dostaneme do stádia, když umíráme a odcházíme z tohoto života? Poslední informace ukazují, co se s tělem děje a jaké konkrétní projevy nastávající smrti se objevují.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Smrt je pro každého z nás nevyhnutelný moment. A i když pro někoho je smrt nenadálá a jiný se na ni může o něco více připravit, pro každého z nás je tento stav novým poznáním. Přitom téměř každý z nás hodiny před smrtí prožívá stejné příznaky. Jak takové příznaky smrti vypadají?

Spouštěčem smrti může být vážná nemoc nebo nenadálý stav

Každý přijde na konec svého života jiným způsobem. Ať už se jedná o dlouhotrvající nemoc nebo nenadálý stav, smrt má svůj vlastní projev a jasné příznaky. Co vás přesně čeká pár chvil před koncem života?

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Co se děje, když umíráme?

Ztížené polykání slin nebo dušnost

Jeden z prvních příznaků smrti je dysfunkce polykání. Jazyk se v ústech dere na horní patro a tím jsou sliny a tekutiny utlačovány více dozadu. Díky takovému stavu se brzy sliny dostávají do dýchacích cest. Bezmocný stav, kdy se plíce snaží slin zbavit a zároveň se sliny dále dostávají do průdušek, je většinou nevratným stavem a prvním příznakem přicházející smrti.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Tělo se většinou chová stejně

Dalším příznakem přicházející smrti je dušnost. Astmatici jistě znají ten nepříjemný pocit, kdy se nemohou nadechnout. Se smrtí však takový bezmocný pocit již neodejde. Mozek v takové chvíli již není schopný koordinovat plíce, a tak jim nedá povel pro pořádný nádech.

iZdroj fotografie: PxHere
Spouštěčem smrti může být vážná nemoc nebo nenadálý stav

Pokud má člověk opravdu pocit, že přichází smrt, není jednoduché se s takovou myšlenkou ztotožnit. Díky rozvoji sebepoznání jsou mezi námi lidé, kteří dokáží smrt přivítat s otevřenou náručí, avšak většina populace na čas konce života není připravena.

Proto ve chvíli, kdy člověk skutečně cítí smrt na dosah, začne panikařit. Mezi jasné příznaky paniky z přicházející smrti patří metabolické poruchy, křik, hysterický pláč nebo také únik moči.

Jak se smířit s přicházející smrtí?

Způsobů, jak přijmout smrt, je mnoho. Ne však každý za svůj život přijde do chvíle, kdy by se chtěl připravovat na konec svého života.

iZdroj fotografie: PxHere
Andělíček strážníček

Asi nejzákladnější radou, jak přijmout smrt, je uvědomění si celého života. K životu totiž neodmyslitelně patří i smrt. A pokud si doopravdy uvědomíme tuto skutečnost, dojde nám, že i naše smrt je nevyhnutelná.

iZdroj fotografie: PxHere
Světlo na konci tunelu

Nikdo z nás nežije věčně. Pokud by vám tedy doktoři řekli, že vám zbývá například jen pár dní života, nemá smysl se tím trápit a ničit sebe i okolí. S přijetím a klidnou myslí bude i pro vás jednodušší opustit svůj život. Navíc každá další radostná minuta vašeho života se přece počítá! Proto nezapomínejte na radost ve svém životě každý den. Nikdy nevíte, kdy zrovna přijde váš čas konce.

iZdroj fotografie: PxHere
Rozloučení na odchodu

Dalším tipem, jak o něco snadněji přijmout přicházející smrt, je říct svým nejbližším všechno, co ještě chcete říct. Mnoho lidí si totiž před smrtí říká, že ještě chtějí udělat nebo říct svým blízkým něco, co ještě nestačili. Tak neváhejte a nikdy nic neodkládejte “na potom”.

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Zobrazit další články