Hvězda talentové soutěže navždy opustila tento svět. Byla jednou z nejvýraznějších účastnic

Po smrti blízké přítelkyně před deseti lety začala zpěvačka trpět depresemi a zvažovala, že si sáhne na život. S příčinou její smrti to ale nakonec překvapivě nesouviselo.

Hořící svíčky ve tmě i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Hudební fanoušci se stále nemohou vzpamatovat z toho, že tento svět nečekaně opustila v pouhých sedmačtyřiceti letech zpěvačka Mandisa, která se proslavila v talentové soutěži American Idol a je držitelkou prestižní ceny Grammy. Tělo hudebnice, které nejevilo známky života, našli v jejím domě v americkém Nashvillu. Příčina smrti byla předmětem policejního vyšetřování, které po několika týdnech dospělo k překvapivému závěru.

V minulosti zvažovala, že si sáhne na život

Smutná zpráva, která obletěla internet 18. dubna, šokovala příznivce hudebnice. „Mandisa byla nalezena ve svém domě mrtvá. V tuto chvíli neznáme příčinu smrti ani další podrobnosti. V tomto neuvěřitelně těžkém období vás prosíme o modlitby za její rodinu a úzký okruh přátel. Mandisa byla hlasem povzbuzení a pravdy pro lidi čelící životním výzvám po celém světě,“ stálo v příspěvku na jejím oficiálním instagramovém profilu.

Kolem její nečekané smrti se vyrojila sousta spekulací. Zpěvačka totiž v minulosti přiznala, že dlouhodobě bojuje s depresemi. Existovalo podezření, že si na život mohla sáhnout sama. Psychické problémy se u ní objevily v roce 2014, kdy podlehla rakovině prsu její blízká přítelkyně. „Bylo to špatné. Byla jsem velmi blízko k tomu, abych poslechla hlas, který mi říkal: Můžeš být už teď s Ježíšem. Stačí, aby sis vzala život. Skoro se to stalo,“ cituje někdejší vyjádření Mandisy web NBCNews.

Zemřela na komplikace spojené s obezitou

Nařízená pitva nedávno odhalila skutečnou příčinu úmrtí Mandisy. Podle časopisu People zemřela na blíže nespecifikované komplikace spojené s obezitou III. stupně. „Ve většině případů jde o různé stavy, se kterými je obezita spojena, jako je vysoký krevní tlak, cukrovka, vysoká hladina cholesterolu. Obezita také zvyšuje riziko srdečních onemocnění, mrtvice, selhání srdce a také krevních sraženin,“ řekla magazínu kardioložka Nisha Parikhová.

S nadváhou Mandisa bojovala dlouhodobě. Už když se objevila na prvním castingu páté řady talentové soutěže v roce 2005, dočkala se nepříjemné poznámky na svou váhu od obávaného porotce Simona Cowella. „Letos máme větší podium?“ vtipkoval, když korpulentní zpěvačku spatřil. Mandisa později přiznala, že ji to zranilo, ale porotci už odpustila. Obrovského úspěchu zpěvačka dosáhla zejména se svým albem z roku 2013 Overcomer, za nějž získala cenu Grammy.

Co říkáte na příčinu úmrtí zpěvačky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Zobrazit další články