Krutá rána pro fanoušky: Hvězda filmu našeho mládí navždy opustila tento svět

Svou kariéru odstartovala nezapomenutelná herečka v soutěžích krásy. Když se dostala k filmu, objevila se v několika trhácích po boku největších hollywoodských hvězd.

Úmrtí svíčka a květina i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Filmové fanoušky zasáhla krutá rána. Do uměleckého nebe odešla ve věku 72 let herečka Susan Bucknerová. Její zřejmě nejznámější rolí byla nepřehlédnutelná roztleskávačka Patty Simcoxová v kultovní muzikálové klasice Pomáda z roku 1978. Podle vyjádření rodiny herečka zemřela začátkem května pokojně obklopena svými nejbližšími v Miami v americkém státě Florida.

Zesnulá herečka učinila Pomádu výjimečnější

Příčinu úmrtí herečky příbuzní nezveřejnili. „Byla kouzelná, světlem mého života. Byla to moje nejlepší kamarádka. A bude mi chybět každý den. Měla jsem štěstí, že jsem měla takovou maminku, teď ji mám jako anděla,“ cituje truchlící dceru zesnulé umělkyně Samanthu Mansfieldovou list TheGuardian.

České publikum si Bucknerovou pamatuje právě jako temperamentní roztleskávačku z kasovního trháku Pomáda, kde si zahrála už jako pětadvacetiletá. Ve filmu zářili v hlavních rolích Olivia Newton-Johnová, která zemřela předloni, a John Travolta. „Susan, učinila jsi Pomádu ještě mnohem výjimečnější! Budeš nám chybět,“ reagoval zdrcený herec na Instagramu.

Zahrála si i po boku hollywoodské sexbomby

Zesnulá herečka se narodila v roce 1952 v Seattlu a svou kariéru odstartovala v soutěžích krásy. V roce 1971 se stala Miss Washington a následující rok reprezentovala tento stát v soutěži Miss America. Věnovala se také hudbě a psaní písní. Založila vlastní hudební duo Buckner a Pratt. Vystupovala i jako tanečnice a synchronizovaná plavkyně v americké varietní show The Brady Bunch Variety Hour.

@boxbattleuk RIP Susan Buckner, who played cheerleader Patty Simcox in Grease has sadly passed away aged 72, on the 2 May! #susanbuckner #actress #cheerleader #pattysimcox #grease #ripsusan ♬ You’re the One That I Want – From „Grease“ – Rydel High

Vyjma Pomády se zesnulá umělkyně objevila také v thrilleru Požehnání smrti z roku 1981 po boku hollywoodské sexbomby Sharon Stoneové nebo v komedii Policejní akademie 6: Město v obležení z roku 1989. Později Bucknerová herectví opustila a věnovala se výchově svých dvou dětí Adama Josephse a Samanthy. Podle televize NBC režírovala několik divadelních inscenací na základní škole Pinecrest na Floridě a téměř deset let pracovala jako instruktorka fitness.

Jak se vám líbil muzikálový film Pomáda?

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Zobrazit další články