Hrdinové zachraňovali životy, když ostatní jen procházeli kolem

Statistiky ukazují, že ne každý je ochoten pomoci druhému a ne každý poskytne první pomoc ve chvíli, kdy je to potřeba. Velkým problémem naší společnosti je nevšímavost, jako v tomto případě

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Nikdy nevíme, kdy mi sami budeme potřebovat pomoc od cizích lidí. Situace bývá obzvlášť problematická u dopravních nehod. Přitom u mnoha zranění mohou rozhodovat minuty. Naučit se tak základy první pomoci a hlavně nebát se včas a správně pomoci, může být skutečně klíčové.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Mnohdy jde o vteřiny

Skvěle to dokládá případ mužů, kteří zastavili u dopravní nehody. O to více alarmují je fakt, že okolo projížděli silniční služby a ty ani nenapadlo blíže zkoumat situaci nebo snad podat pomocnou ruku. 

Buďte připraveni pomoci ostatním

Tito muži, kteří neváhali ani vteřinu a hned pomohli u nově vzniklé autonehody, jsou perfektním příkladem o tom, jak by to mělo vypadat. Prostě se nebáli, v mžiku zastavili svoje auto a začali zajišťovat místo nehody. To v praxi obnáší hned několik důležitých úkolů.

iZdroj fotografie: Policie.cz
Odjezd mise do Makedonie
  • Připravili výstražné prvky pro ostatní řidiče
  • Dbali na svou bezpečnost během pomoci jiným
  • Zjišťovali zdravotní stav posádky havarovaných vozidel

V případě této nehody naštěstí nešlo o život ohrožující zranění. Jenže to nikdy není dopředu jisté, takže důkladná kontrola je vždy na místě. Prostudování základních pravidel a chování u dopravní nehody si můžete osvěžit na internetu případně ve specializovaném kurzu. 

iKdyby se jednou něco stalo vám, budete si přát, aby hned první člověk zastavil

Kdyby se jednou něco stalo vám, budete si přát, aby hned první člověk zastavil

Na tomto případu se krásně ukazuje také to, že na jedné straně existují skvělí lidé, kteří bez přemýšlení zastaví a pustí se do pomoci ostatním. Jenže stále je tu mnoho těch, kteří prostě nezastaví. Buď se leknou, nebo prostě mají strach, že by nedokázali pomoci. Těm nejhorším je to potom jedno a myslí si, že jejich starosti jsou důležitější.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Ne každý je ochoten pomáhat

Snažte se proto být takovým člověkem, za kterého byste byli vděční v případě vlastní nehody. Zastavte a nabídněte pomoc, protože může jít skutečně o hodně a dobré skutky bývají v zásadě odměněny v budoucnu. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Zobrazit další články