Holčička z Austrálie vážila po svém narození 5,6 kg

Že se některé děti narodí větší, to se stává. Aby ale některé dítě vážilo skoro šest kilo, to je obrovský unikát. V Austrálii se něco takového stalo a má až neuvěřitelnou hmotnost.

i Zdroj obrázku: Pixabay
                   

Každé novorozené miminko je velkým zázrakem. Některá miminkovská překvapení jsou ale doslova obrovská! Například australská holčička Willow Amey, která se narodila po císařském řezu s úctyhodnou hmotností 6,6 kg. Rodiče sice tušili, že jejich druhé dítě nebude žádný drobeček, protože jejich prvorozená dcera vážila po porodu 5,6 kg (průměrná váha novorozence je 3,5 kg), i tak ale byli v šoku, když poprvé svůj velký poklad uviděl a hlavně potěžkali.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Některé dětí váží více

Malá Willow z porodnice odjížděla v oblečení pro půlroční dítě

Glenda Ameyová, babička dítěte, byla z rozměrů své novorozené vnučky poněkud rozpačitá: „Je obrovská. Naprosto obrovská,“ řekla. Rodiče se po prvotním překvapení brzy vzpamatovali a situaci brali s humorem. Dvojnásobná maminka Melis žertovala před novináři, že její druhá dcera by mohla brzy sdílet plenky a oblečení se svou starší sestrou. Willow se stala největším novorozencem v celé Austrálii. Podívejte se sami na video.

Předchozím rekordmanem v této kategorii byl chlapeček Moel narozený v únoru 2018. Světovým rekordmanem však zůstává dítě z Kanady, které se v roce 1978 narodilo císařským řezem s váhou 10,8 kg. O jedenáct hodin později bohužel zemřelo.

V případě dětí neplatí, že větší je lepší

Ačkoliv je jistě zábavné, když vaše dítě dosáhne slávy na základě své fyzické velikosti, je třeba si uvědomit, že porod většího dítěte s sebou nese nezanedbatelné množství komplikací.

Hrozí například:

  • Riziko nízké hladiny cukru,
  • Riziko zhoršeného krevního obrazu,
  • Možnost vzniku zlomenin rukou nebo klíčních kostí během porodu,
  • Nutnost pomoci dítěti s dýcháním kvůli abnormálně silným srdečním svalům.
iZdroj obrázku: Pixabay.com
Téměř šest kilo je pořádná váha

Porod většího dítěte (za větší se považuje dítě s váhou nad čtyři kila) může vést k vícečetným komplikacím, jako je krvácení a komplikace při porodu. U těchto novorozenců je také pravděpodobné riziko nízké hladiny cukru v krvi nebo zvýšeného krevního obrazu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Zobrazit další články