Tento kůň si zaslouží cenu za herce roku. Když se ho někdo pokusí osedlat, předvede neuvěřitelné divadlo

Herecky nadaný kůň baví svým počínáním, když si jej chce někdo osedlat. Za svůj výkon by si zasloužil minimálně Oscara.

Hnědý kůň v ohradě i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Zvířata dokáží předvést neuvěřitelné kousky. Přestože si lidé myslí, že o mnohých z nich ví spoustu informací, a dokáží tak předvídat jejich chování, rozhodně tomu tak není. Zvířata mají vlastní hlavu, takže umí člověka v mnoha situacích velice překvapit a v hodně případech také pobavit. Stejně jako kůň, který se nechce nechat osedlat a je schopen pro to udělat cokoli.

Při osedlání předvádí neuvěřitelné divadlo

Koně jsou nádherná a majestátná zvířata. Lidé je chovají jak pro jejich sílu, kterou využívají při tahání různých břemen, tak i pro radost. Mnoho lidí se v koňském sedle cítí svobodně, tráví tak většinu svého volného času a se svým koněm mají zvláštní pouto. Pohled do těchto zvířecích očí prý uklidňuje a dodává zvláštní energii. Přestože mohou být koně nebezpeční, dokáží být také velmi přátelští a věrní.

Kůň jménem Jingang je však něčím zcela výjimečný. Nechce se totiž nechat za žádnou cenu osedlat. A je schopen pro to udělat cokoli, dokonce i předvést dokonalé herecké vystoupení, za které by se nemusel stydět ani ten nejlepší herec. Jakmile kůň vycítí, že se na něm chce někdo projet, hraje mrtvého. Jak jeho výkon popisuje i web NewsWeek, dramaticky spadne na zem, dokonce vyplázne jazyk, otočí oči v sloup a zkroutí končetiny do nepřirozené polohy.

Za svůj herecký výkon by si zasloužil to největší ocenění

Na videu, které se po zveřejnění na YouTube stalo okamžitě virálním, je Jingang zachycen právě uprostřed své herecké etudy, za kterou by si zasloužil minimálně Oscara. Nahrávka má již přes 800 tisíc zhlédnutí a stovky komentářů. Kůň je tak vypočítavý, že jakmile si myslí, že je sám, posadí se. Když na něj však jezdec zavolá, okamžitě opět spadne na zem a hraje mrtvého. Zvíře tak svým počínáním pobavilo nejednoho internetového uživatele.

Jingang však není jediným koněm, který boří internet. Již dříve jsme na DámskémDeníku psali o nejkrásnějším černém koni, jehož vzhled obdivuje mnoho lidí. Je zajímavé, že podobnou strategii „mrtvého brouka“ využívají v přírodě i jiná zvířata. Některá díky ní utíkají před predátory, jiná ji zase naopak využívají k chytání kořisti. Smrt předstírají také vačice, některé žáby, žraloci a ryby.

Co říkáte na tohoto líného koníka?

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Zobrazit další články