Česko v slzách: Náhle nás opustil oblíbený herec, který zářil na obrazovkách TV už od devadesátých let

Nečekaný odchod oblíbeného herce, který navždy odešel v šestapadesáti letech, šokoval jeho kolegy i fanoušky. Podle některých zdrojů byl příčinou úmrtí zřejmě infarkt.

Úmrtí svíčka a květina i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Fanoušci jsou v slzách. V pouhých šestapadesáti letech nečekaně zemřel z dosud neznámých příčin divadelní, filmový a seriálový herec Martin Hruška. O náhlém skonu rodáka z Českých Budějovic informovalo na facebookovém profilu Jihočeské divadlo, na jehož jevišti herec dlouhé roky zářil. Objevil se také ve snímcích Pojedeme k moři, Teambuilding či v seriálech Policie Modrava, Ulice či Sedm schodů k moci.

Náhlý odchod zaskočil i kolegy z branže

Zesnulý herec a dabér vystudoval Pražskou konzervatoř, odkud jeho kroky vedly do Divadla Vítězslava Nezvala v Karlových Varech. V devadesátých letech přesídlil do Jihočeského divadla, kde odehrál padesát různých rolí a režíroval pět her. Aktuálně byl také členem souboru pražského Divadla pod Palmovkou.

Zpráva o hercově smrti jeho kolegy zaskočila. „Plakat znamená zmenšit hloubku zármutku – tato slova Williama Shakespeara plně vyjadřují stav našich duší z tragické zprávy nad včerejším náhlým úmrtím drahého hereckého kolegy a někdejšího šéfa činohry Jihočeského divadla Martina Hrušky,“ napsali zdrcení divadelníci 8. června na facebookovém profilu jihočeské scény.

Původně měl studovat hru na klavír

Smutnil také jeho herecký kolega Michal Lang. „Martin Hruška. Nejsou slova, jenom slzy,“ napsal na svém facebookovém profilu. V komentářích pod příspěvkem diskutující spekulují, že možnou příčinou smrti českobudějovického rodáka byl infarkt. Oficiálně ale zatím nebylo nic potvrzeno. „Nikdy nevíme, co bude zítra. Byl to tak laskavý, pozitivní a milý člověk. Vždycky přinesl dobrou náladu,“ svěřila se herečka Nela Boudová webu Aha.

‚‚Plakat znamená zmenšit hloubku zármutku.“ 🕊 Tato slova Williama Shakespeara plně vyjadřují stav našich duší z…

Zveřejnil(a) Jihočeské divadlo / Balet, Činohra, Malé divadlo, Opera dne Sobota 8. června 2024

Cesta zesnulého umělce, který se objevil také v oblíbených seriálech Devadesátky, Krejzovi či Modrý kód, k herectví ale nebyla úplně přímá. Původně měl totiž studovat hudbu, přesněji hru na klavír. Měl jsem ale handicap – malé ruce, kvůli kterým bylo problematické zahrát některé věci. Profesor klavíru mi pak řekl: Nechceš to radši zkusit na divadlo? Tam nemusíš umět vlastně nic a třeba tě vezmou,“ cituje někdejší Hruškovo vyjádření Deník.

Co si myslíte o náhlém úmrtí oblíbeného herce?

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Zobrazit další články