Hasič dal umělé dýchání psovi, kterého vytáhl z hořícího domu. Záchranu jeho života nehodlal vzdát

Uhasit požár a dostat do bezpečí lidi je pro hasiče prioritou. Odhodlaný hasič se ale vydal do ohnivého pekla, aby zachránil malého bílého chlupáče.

Hasič jde bojovat s plameny i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nad odvahou statečných hasičů, kteří se bezhlavě vrhají do plamenů, aby zachránili lidské životy i majetek, někdy zůstává rozum stát. Hrdina, který zasahoval u dramatického požáru jednoho domu, ale ukázal, že má i dobré srdce. Nejenže riskoval svůj život, aby pomohl malému psovi uvězněnému ve smrtelné pasti, ale když z ní bezvládné tělo chlupáče vynesl, poskytl mu umělé dýchání. Nehodlal boj o život fenky vzdát.

Odhodlaný hrdina nenechal psa napospas osudu

V domě Crystal Lamirandeové v Santa Monice v americké Kalifornii se odehrálo drama. V sázce mohly být lidské životy, ale nakonec se ukázalo, že majitelka odešla na nákup a v domě se nacházela jen její desetiletá fenka Nalu. Je v podstatě jako moje dítě. Nikdy bez ní nikam normálně nechodím, ale tentokrát jsem to udělala. Cítím se tak provinile,“ řekla Lamirandeová serveru ABCNews. Chtěla do domu pro psa běžet, ale plameny už olizovaly celý dům.

Zoufalou ženu svírala děsivá představa, že o svého mazlíčka přijde. Plakala a prosila hasiče, aby mu pomohli. Kdyby to neudělala, osud chlupáče by byl zpečetěn. Podle serveru totiž obvyklý postup hasičům v takovém případě velí, aby prioritně zachránili lidi a uhasili požár. Jenže naštěstí byl mezi nimi i hrdina se srdcem na pravém místě. Odhodlaný Andrew Klein věděl, že tam pejska nemůže nechat.

Hasič dával psovi dýchání z úst do úst

Hasič se vydal do ohnivého pekla, musel se plazit po kolenou a snažil se v kouři malou Nalu najít. Nakonec na psa narazil. Měl ale neblahé tušení. Tělo bezvládného zvířete leželo na zemi. Klein mu nemohl nahmatat puls a všiml si, že zvíře nedýchá. Začal boj o život chlupáče. Statečný hasič vynesl pejska na čerstvý vzduch a okamžitě zahájil první pomoc. Dlouhých dvacet minut psa resuscitoval. „Byl úplně bez života, ale nehodlal jsem to vzdát,“ svěřil se hasič webu NewYorkPost.

Muž dokonce dával chlupáčovi dýchání z úst do úst. „Nalu měla skelné oči a nedýchala. Myslela jsem si, že je mrtvá,“ cituje plačící majitelku psa televize BBC. Po zdánlivě nekonečných minutách plných naděje i zoufalství se ale stal zázrak. Nalu začala pomalu nabývat vědomí. Byla zesláblá a dezorientovaná. Překvapivě ale neutrpěla žádná viditelná zranění. Okamžitě putovala na veterinární vyšetření, kde ji umístili na 24 hodin do kyslíkového stanu. Podle veterinářů se zcela zotaví.

Co říkáte na to, co hasič udělal?

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Zobrazit další články